Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.
Wyjątkowa konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia”, to już droga edycja spotkania środowisk i organizacji broniących normalności, odwołująca się do dorobku Krzysztofa Piotra Karonia, autora prac inspirujących do mądrego spojrzenia na procesy społeczne i polityczne zachodzące w kulturze Zachodu i oddziaływujące na rzeczywistość w naszej Ojczyźnie.
Formą wyjątkowego przewodnika po współczesności autorstwa Krzysztofa Karonia jest wydana w 2019 roku książka pt. „Historia antykultury 1.0: podstawy wiedzy społecznej”. Spostrzeżenia i analizy dokonane przez Krzysztofa Karonia zwracają uwagę na ciągłość historyczną i sekwencję czasową działań rewolucjonistów, niezależnie od tego, jakie barwy maskujące oni przybierają.
Myśli formułowane podczas wystąpień publicznych i w mass mediach przez Krzysztofa Karonia ośmieliły wiele osób do kontynuacji jego dzieła intelektualnego i obnażania prawdziwych intencji burzycieli porządku moralnego – ich walki z normami społecznymi, reinterpretacji prawa stanowionego oraz do propagowania wzorców kulturowych zaprzeczających dziedzictwu cywilizacji chrześcijańskiej.
W artykule wspomnieniowym, opublikowanym po śmierci Krzysztofa Karonia 22 kwietnia 2023 roku na portalu PCh24.pl, wiceprezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi Arkadiusz Stelmach tak streszczał innowacyjność podejścia intelektualnego autora „Historii Antykultury” do współczesnych zagadnień społecznych: „Krzysztof Karoń doszedł do wniosku, że aby zrozumieć współczesną sztukę trzeba zrozumieć najważniejszy nurt myślowy naszych ostatnich dwóch stuleci, czyli marksizm. Bardzo mocno podkreślał, że najważniejsze w tej ideologii jest to co Karol Marks powiedział we wczesnych dziełach. Mianowicie podkreślał, że Marksiści poprzez antykulturę dążą do całkowitego odwrócenia, zaprzeczenia tego czym jest człowiek, czyli do całkowitego zniszczenia kultury ludzkiej, moralności i wszystkiego co jest w człowieku i w świecie pozytywne, po to, aby doprowadzić człowieka do stadium całkowitego prymitywizmu, bezbronności, aby tak naprawdę człowiek był tylko poruszającą się na skutek impulsów zupełnie kupą mięśni, które będą się poruszały w rytm najbardziej prymitywnych instynktów – wspomina wiceprezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej.”
Odarcie z samodzielnego myślenia i oderwanie od tradycyjnego systemu wartości to jeden z etapów procesów rewolucyjnych, zaplanowanych i wdrażanych przez lewicę. Obserwując irracjonalne decyzje zapadające w gronie „nowej elity” biurokratyczno – urzędniczej nie da się ich wytłumaczyć inaczej niż tylko jako systemowe niszczenie tego, co stanowiło fundament porządku społecznego.
Tym ważniejsze jest więc uświadamianie szerokim kręgom społecznym zagrożeń, jakie niesie antykultura sączona w każdy element naszego życia. Tym ważniejsze jest też budowanie środowisk zdolnych do przeciwstawienia się degrengoladzie moralnej, ograniczeniom wolności (w tym wolności wypowiedzi) i walce z własnością prywatną.
Lewica od wieków próbuje na nowo konstruować relacje społeczne i polityczne, ale ich absurdalność sprawia, że kolejne odsłony rewolucji są odrzucane przez zwykłych ludzi. Impulsem do konsolidacji zdroworozsądkowej części społeczeństwa polskiego jest niewątpliwie „Historia antykultury 1.0: podstawy wiedzy społecznej”, będąca swoistą receptą na chorobę rewolucyjną, która w XX i XXI wieku jako swoje strategiczne narzędzie wybrała rewolucję seksualną.
W artykule pt. „Rewolucja seksualna jako mądrość etapu” (nr 85 magazynu „Polonia Christiana”) Jakub Zgierski obszernie przywoływał opisane przez Krzysztofa Karonia cele rewolucji seksualnej, stanowiącej jeden z elementów antykultury: „Zwięźle puentuje to Krzysztof Karoń twierdzeniem, iż prawdziwy cel rewolucji seksualnej nie sprowadza się do samej demoralizacji, lecz do zabicia w człowieku umiejętności i chęci twórczej pracy. Ograniczenie biologicznej natury człowieka dzięki wzorcom zachowań (wychowaniu w kulturze) sprawia, że staje się on zdolny do pracy rozumianej jako działalność celowa, zorganizowana i twórcza. (…) Myśliciele z tak zwanej szkoły frankfurckiej, która odpowiada za uwspółcześnienie marksizmu, uznali, że zaaplikowanie treści seksualizacyjnych w społeczeństwie ugruntowanym w tradycyjnej kulturze pozwoli na sukcesywny rozkład całej „nadbudowy”, czyli moralności, wiary, wychowania, norm obyczajowych oraz rodziny. Inaczej ujmując sprawę, stwierdzili, że zamiast dokonywania gwałtownego przewrotu politycznego należy skupić się na demontażu chrześcijaństwa. Klęska komunizmu w bloku wschodnim, który mógł trwać jedynie dzięki narzędziom terroru, uświadomiła im, jak ogromny wpływ na wybory i motywacje człowieka wywiera kultura. Marksiści pojęli, że rewolucja seksualna na Zachodzie umożliwi im wyhodowanie nowego proletariatu – swoistej masy próżniaczej, która będzie skłonna poprzeć partie komunistyczne oferujące darmową wolność i powszechny dobrobyt. Jeśli bowiem tylko ludzie wychowani w tradycyjnej kulturze – a więc uporządkowani pod względem seksualnym – przeznaczają swoją energię życiową na konstruktywną pracę, to odwrotnie: masy poddane antykulturowej obróbce nie będą zdolne do samodzielnego utrzymania się w cywilizacji wysokich technologii. Oddadzą zatem głos na ugrupowania, które obiecają im pieniądze potrzebne do egzystencji, ponieważ same ich nie wypracują. W ten sposób zrodzi się poparcie dla rewolucjonistów, notabene hojnie dotowanych przez „dobrodziejów” pokroju George’a Sorosa.”
Jak przeciwstawić się lewackim pomysłom, propagowanym przez mainstreamowe mass media i hojnych sponsorów nowej rewolucji? Jak wygrać z zepsuciem i anarchią, która odwraca nas od dorobku cywilizacji łacińskiej? Na te i inne pytania będziemy szukać odpowiedzi na konferencji, która odbędzie się w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie.
Program konferencji zamieszczamy poniżej, natomiast więcej informacji o prelegentach i warunkach udziału w konferencji można znaleźć na stronie internetowej. Konferencję poprowadzi red. Łukasz Karpiel.
Chętni do wzięcia udziału w konferencji pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” powinni się zarejestrować na specjalnie dedykowanej temu wydarzeniu stronie internetowej.
Osoby, które dokonają opłaty za udział w konferencji (250 zł), otrzymają w prezencie materiały promocyjne Instytutu Wiedzy Społecznej im. Krzysztofa Karonia oraz książkę Instytutu Studiów Doktrynalnych pt. „Misinformacja, dezinformacja, malinformacja. Jak powstaje system globalnej cenzury”.
Program konferencji „JAK PRZEŁAMAĆ ANTYKULTURĘ? W DRUGĄ ROCZNICĘ ŚMIERCI ŚP. KRZYSZTOFA KARONIA”:
9.00 – Rejestracja uczestników.
10.00 – 10.30 – Prezentacja organizatorów, patronów i sponsorów.
10.30 – 11.30 – Panel 1: Z jaką komuną musimy dziś walczyć?
Udział biorą: Tadeusz Płużański, Rafał Ziemkiewicz, Stanisław Żuławski. Prowadzący: red. Michał Pytel.
11.30 – 12.00 – Przerwa kawowa.
12.00 – 13.00 – Panel 2: Jak dziś możemy wykorzystać instytucje w wojnie kulturowej?
Udział biorą: dr Piotr Bernatowicz, dr Filip Ludwin, prof. Mirosław Szumiło Prowadzący: red. Monika Rutke.
13.00 – 14:30 – Przerwa na lunch.
14.30 – 15.30 – Wykład ks. prof. Tadeusza Guza: „Miłość Boga i bliźniego jako najlepsza odpowiedź na antykulturę”.
15.30 – 16.30 – Panel 3: Jak Kościół katolicki może przezwyciężyć antykulturę? Udział biorą: Bartosz Kopczyński, Krystian Kratiuk, Sławomir Skiba. Prowadzący: red. Paweł Chmielewski.
16.30 – 17.00 – Przerwa kawowa.
17.00 – 18.00 – Panel 4: Nowy ład światowy – integracja czy dezintegracja? Udział biorą: prof. Jacek Janowski, Michał Lutrzykowski, prof. Ryszard Zajączkowski. Prowadzący: red. Mariusz Paszko.
18.00 – 19.00 – Podsumowanie konferencji. Wyzwania na przyszłość. Udział biorą: Bartosz Kopczyński, Dariusz Rozwadowski, Robert Zawadzki, Jakub Zgierski.
19.00 – 20.00 – Występ jazzowy Wojciecha Konikiewicza.
piotrskarga.pl
Zdjęcie z konferencji o antykulturze w 2024 roku – piotrskarga.pl
Copyright © by STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ IM. KS. PIOTRA SKARGI | Aktualności | Piotr Skarga TV | Apostolat Fatimy