Kalendarz ”365 dni z Maryją” - znak obecności Matki Bożej w polskich domach

2012-12-03 00:00:00
Kalendarz ”365 dni z Maryją” - znak obecności Matki Bożej w polskich domach

„365 dni z Maryją” to coroczna edycja bogato ilustrowanego, kolorowego kalendarza, który może nam towarzyszyć w domu, mieszkaniu lub pracy przez cały rok. Wydanie na rok 2013 zawiera najlepsze zdjęcia spośród zgłoszonych w konkursie fotograficznym Instytutu im. ks. Piotra Skargi.

Jak co roku, zainteresowanie kalendarzem „365 dni z Maryją” rośnie w okresie przedświątecznym. Wielu ludzi poszukujących pomysłu na prezent sięga właśnie po niego. Koszt kalendarza to zaledwie 8 zł. Zamówienie jest banalnie proste – wystarczy wypełnić formularz na stronie www.kalendarz.fatima.pl.

 

Tworzenie kalendarza stało się przez lata tradycyjnym elementem działalności Instytutu. Od pierwszego wydania uświetniają go unikatowe ilustracje, wzbogacone wizerunkiem Matki Bożej Fatimskiej. W tym roku kalendarzowe zdjęcia są wyjątkowe – to efekt konkursu fotograficznego, który został rozstrzygnięty w sierpniu 2012 r. To właśnie ten kalendarz jest ozdobiony najwyżej ocenionymi zdjęciami uczestników konkursu: pejzażami, zdjęciami kościołów, klasztorów, kapliczek, krzyży oraz architektury miejskiej, dwórów czy zabytków. 

Tegoroczna edycja nawiązuje do zapoczątkowanego przez Ojca Świętego Benedykta XVI w dniu 11 października Roku Wiary. Oprócz tego, znajdziemy w nim wszystkie ważne święta, kalendarz przypomina też o imieninach przyjaciół i bliskich.


Gorąco polecamy zamówienie kalendarza "365 dni z Maryją". Aby to zrobić, wystarczy odwiedzić stronę www.kalendarz.fatima.pl, gdzie znajduje się formularz zamówienia. Można też kontaktować się telefonicznie, pod nr. 12 423 44 23.


We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.
Od kanonizacji libańskiego duchownego, świętego Szarbela, minęło już blisko pół wieku ale historie z Jego życia i dokonanych cudach budzą nadal wielkie zainteresowanie. O kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufie Antunemie Machlufemie, czyli świętym Szarbelu, będzie się można więcej dowiedzieć podczas spotkań Klubów „Polonia Christiana” w Szczecinie, Stargardzie i Choszcznie. Na spotkaniach pod tytułem „Święty Szarbel i Jego cuda” będą obecne z relikwie libańskiego świętego.