Kardynał Jorge Medina Estevez w Kreutzwaldzie

2006-08-01 00:00:00
Kardynał Jorge Medina Estevez w Kreutzwaldzie

JE Ks. Kard. Jorge A. Medina Estévez, emerytowany prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów poświęcił dom formacyjny Federacji Pro Europa Christiana, której członkiem jest m.in. Fundacja Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi. Ksiądz Kardynał odwiedził dom Federacji podczas swojej dwudniowej wizyty, której celem było przewodniczenie uroczystej inauguracji nowej placówki.


Nawiązując do Męki Pana Jezusa, w trakcie kazania wygłoszonego podczas Mszy Świętej, kardynał mówił, że w życiu są momenty cierpienia i radości. Podkreślił, że katolik nie powinien w trudnych chwilach poddawać się zwątpieniu. Na zakończenie uroczystego obiadu we francuskim Kreutzwaldzie, kardynał wyraził swoje zadowolenie z inicjatywy jaką jest Federacja Pro Europa Christiana. Przypomniał również, jak ważny jest apostolat katolików świeckich.

Pośród dostojnych gości obecni byli książe Dom Bertrand de Orleans i Bragança z Brazylii oraz książe Paul Oldenburg z Niemiec. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele Stowarzyszeń Obrony Tradycji, Rodziny i Własności z kliku krajów świata m.in. Włoch, USA, Francji i Brazylii. Nie zbrakło również polskiej delegacji na czele ze Sławomirem Olejniczakiem, prezesem Fundacji im. Ks. Piotra Skargi z Krakowa.
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.
Nasze Kluby w Pilźnie i Rakszawie organizują spotkania w ramach cyklu mającego na celu przywrócenie pamięci o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
We wtorek 16 kwietnia br. prof. Marek Czachorowski w Klubie „Polonia Christiana” wygłosi wykład pt. „Spór o etykę św. Tomasza z Akwinu”. Mimo dużego upływu czasu nauka, jaką pozostawił on Kościołowi jest wciąż żywa i warta osobistego odkrywania. Zapraszamy więc do Warszawy na spotkanie z prof. Czachorowskim i rozważania o schedzie naukowej oraz religijnej, formującej od wieków wiernych Kościoła Rzymskiego.
Już w czwartek 11 kwietnia spotykamy się w Warszawie, by zaprotestować przeciwko zbrodniczej polityce tzw. „koalicji 13 grudnia”. Mowa o czterech nieludzkich i łamiących konstytucję projektach ustaw, pozwalających na zabijanie poczętych dzieci. Polacy nie mogą milczeć, gdy politycy próbują legalizować zabijanie bezbronnych ludzi. Prosimy o przybycie na wyznaczone miejsce zbiórki oraz poinformowanie znajomych.