Klub „Polonia Christiana”: Z redaktorem Bogdanem Doboszem w Krakowie o „tęczowym terrorze”

2022-02-15 00:00:00
Klub „Polonia Christiana”: Z redaktorem Bogdanem Doboszem w Krakowie o „tęczowym terrorze”

Napór „tęczowych” środowisk na zmiany w polskim prawie i brak reakcji środowisk konserwatywnych powodują, że rewolucyjne idee przenikają do struktur Kościoła Powszechnego. Między innymi o tych problemach będzie można podyskutować po wysłuchaniu prelekcji redaktora Bogdana Dobosza na krakowskim spotkaniu Klubu „Polonia Christiana”. Prelekcja i dyskusja już w czwartek 17 lutego w Krakowie o godzinie 18.00 w sali konferencyjnej Hotelu „Miodosytnia” w Krakowie przy ul. Św. Wawrzyńca 6.

 

Przykłady zmian w prawie i obyczajach w świecie bogatego Zachodu powinny być ostrzeżeniem dla tej części Europy, która pozostaje wierne tradycyjnym wartościom, opartym na Dekalogu. Podważanie fundamentów cywilizacji chrześcijańskiej prowadzi do destrukcji społecznej, kulturowej, moralnej oraz ekonomicznej. W miejsce porządku budującego od wieków siłę Europy wkradają się nowe normy, które często stoją w sprzeczności z prawami naturalnymi.

 

Niestety, rewolucyjne trendy nie omijają także struktur Kościoła Powszechnego, a informacje, jakie napływają z Europy Zachodniej powinny skłonić nas do refleksji i szukania recepty na niepowielanie błędów Zachodu. W ślad za taką refleksją powinna również pójść reakcja środowisk katolickich, których bierność i przyzwolenie na destrukcję moralną przynoszą zgubne skutki dla całych społeczeństw.

 

Gość spotkania w ramach Klubu „Polonia Christiana” w Krakowie, które odbędzie się w czwartek 17 lutego w sali konferencyjnej Hotelu „Miodosytnia” w Krakowie przy ul. Św. Wawrzyńca 6 jest znany czytelnikom mediów wydawanych przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Pan Bogdan Dobosz.

Redaktor Bogdan Dobosz to wyjątkowy ekspert w zakresie polityki i społeczeństwa francuskiego, który wiele lat spędził we Francji, poznając tamtejsze realia polityczne i społeczne.

 

Bogdan Dobosz, znany dziś jako pisarz i publicysta, w latach osiemdziesiątych XX wieku był także działaczem opozycji antykomunistycznej, wówczas aktywnie udzielał się w opozycyjnym Niezależnym Zrzeszeniu Studentów. Z tamtego okresu jego działalności pochodzą publikacje ukazujące się w prasie drugiego obiegu, m.in. w „Lubelskiej Solidarności Walczącej”, „Ogniwie”, „Kursie” i „Metrium”.

 

Znany z precyzyjnych ocen społecznych dziennikarz był również wieloletnim francuskim korespondentem licznych mediów niezależnych, w tym m.in. magazynu „Polonia Christiana” i portalu PCh24.pl. W 2016 roku nakładem wydawnictwa 3S ukazała się jego książka o intrygującym tytule „Emiraty francuskie”.

 

Bazując na wieloletnich obserwacjach i analizach przemian społecznych, zachodzących w Europie, w czwartek 17 lutego Bogdan Dobosz będzie mówił o postępującym „tęczowym terrorze” i zagrożeniach płynących z braku oporu konserwatystów i katolików wobec rewolucji przenikającej do struktur Kościoła.

 

Zapamiętajmy! Spotkanie, którego nie można opuścić, odbędzie się już w czwartek 17 lutego br. o godz. 18.00 w sali konferencyjnej Hotelu „Miodosytnia” (poziom -1) przy ul. Św. Wawrzyńca w Krakowie. Wstęp wolny!

 

Klub „Polonia Christiana” w Krakowie

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!