Klub Polonia Christiana we Wrocławiu - podsumowanie spotkania z prof. Mirosławem Dakowskim

2015-04-15 00:00:00
Klub Polonia Christiana we Wrocławiu - podsumowanie spotkania z prof. Mirosławem Dakowskim
W sobotę 11 kwietnia 2015 r. o godz. 14.00 rozpoczęło się spotkanie Klubu Polonia Christiana we Wrocławiu. Gościem spotkania był fizyk prof. Mirosław Dakowski. Jego wystąpienie poświęcone było zagadnieniu ewolucjonizmu. Prof. Dakowski zaznaczył, że- wbrew częstej opinii - ewolucjonizm, mimo iż współcześnie tak promowany, ma bardzo słabe podstawy naukowe.  W przypadku ewolucjonizmu mamy więc do czynienia raczej z quasi-religią (czy wręcz antyreligią) niż z solidną teorią naukową.

Prof. Mirosław Dakowski podczas wykładu przedstawił najistotniejsze dane dotyczące współczesnych ustaleń naukowych co do wieku oraz masy Wszechświata. Potem, wspierając się dokładnymi danymi oraz logicznym wnioskowaniem, wykazał błędy ewolucjonistów dyskwalifikujące ich teorie z punktu widzenia nauki. Powołując się na osiągnięcia naukowe Kurta Gödla, Richarda Tolmana, a nawet zdeklarowanego ateisty, lecz uczciwego uczonego Freda Hoyle'a, prelegent dowiódł, iż ewolucjoniści popełniają błędy tak poważne, że ich teorie można w sposób logiczny obalić. Argumenty naukowe nie przeszkadzają jednak głoszeniu ewolucjonistycznej propagandy, przeciwnicy darwinizmu zaś są dzisiaj prześladowani i zwalczani. Powodem jest wrogość głosicieli tej teorii wobec Pana Boga.

Wykład zakończyła dyskusja. Wielu słuchaczy podeszło również do prelegenta po zakończeniu spotkania.

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!