Kolejne świece od polskich rodzin zapłoną w Fatimie

2011-10-14 00:00:00
Kolejne świece od polskich rodzin zapłoną w Fatimie


151 świec wotywnych oraz 6180 kartek z intencjami przesłanymi przez polskie rodziny zawiezie w najbliższych dniach do Fatimy delegacja Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi. Jest to kolejna odsłona akcji „Twoje światło w Fatimie”, zainicjowanej w połowie 2009 r. W tych dniach przebywać będą również w Portugalii uczestnicy XIV już pielgrzymki Apostolatu Fatimy, którzy nawiedzą miejsca związane z trojgiem pastuszków, którym w 1917 roku objawiła się Maryja.

W ramach akcji „Twoje światło w Fatimie”, prowadzonej przez Instytut im. ks. Piotra Skargi, do tego słynnego sanktuarium maryjnego trafiło już blisko 1500 świec wotywnych. Świece spalane są przy Kaplicy Objawień Matki Bożej, a intencje trafią do archiwum bazyliki Matki Bożej Różańcowej.

Na początku lipca 2009 roku prezes Sławomir Olejniczak zwrócił się do sympatyków i darczyńców Instytutu z inicjatywą wysłania do Fatimy i zapalenia przy Kaplicy Objawień świec od polskich rodzin. Wraz z korespondencją zawierającą apel, każdy adresat otrzymał małą świecę, która w razie pozytywnego odzewu trafiała z powrotem do Instytutu wraz z intencjami prywatnymi.

W styczniu 2010 roku delegacja Instytutu zawiozła do Fatimy 1000 świec wotywnych uformowanych po przetopieniu ponad 73 000 świeczek nadesłanych przez polskie rodziny. Wtedy też złożono w sanktuarium 42 paczki z intencjami modlitewnymi. Pół roku później do Fatimy trafiła druga partia – 210 świec oraz prawie 11 000 kartek z intencjami – a w październiku 2010 r. kolejna – 245 świec oraz 14 000 kartek z intencjami. 

Propagowanie Orędzia Fatimskiego wśród Polaków, a także, w miarę możliwości, poza granicami kraju, szczególnie na Wschodzie, Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi uznał za jedno ze swoich głównych zadań. Od kilku lat rozprowadzane są książki o tematyce fatimskiej, takie jak: „Fatima – Orędzie tragedii czy na nadziei?” Antonio Borellego (nakład osiągnął już poziom setek tysięcy egzemplarzy), „Świadkowie cudu słońca” Johna M. Hafferta, oraz rozpatrujące problemy współczesnego świata w świetle Objawień Fatimskich jak broszura ks. Davida Francisquini „Krucjata przeciwko demoralizacji”.

PiotrSkarga.pl

We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.
Od kanonizacji libańskiego duchownego, świętego Szarbela, minęło już blisko pół wieku ale historie z Jego życia i dokonanych cudach budzą nadal wielkie zainteresowanie. O kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufie Antunemie Machlufemie, czyli świętym Szarbelu, będzie się można więcej dowiedzieć podczas spotkań Klubów „Polonia Christiana” w Szczecinie, Stargardzie i Choszcznie. Na spotkaniach pod tytułem „Święty Szarbel i Jego cuda” będą obecne z relikwie libańskiego świętego.