Konferencja "Wiara i nauka..." powraca! Trwa rejestracja na drugą edycję

2024-04-25 00:00:00
Konferencja "Wiara i nauka..." powraca! Trwa rejestracja na drugą edycję

Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Zaszczyci nas swoją obecnością, wykładami i dyskusjami ciekawe grono ekspertów.

Nasza konferencja stała się wydarzeniem unikalnym nie tylko w skali Polski, ale nawet w skali światowej. Uważamy, że rozpoczęte w zeszłym roku dzieło trzeba kontynuować, jeśli chcemy podjąć na szeroką skalę tę walkę z manipulacjami darwinizmu i odcinaniem nas samych, ale także naszych dzieci i wnuków od wiedzy na tak ważny temat jak relacje wiary i nauki oraz rzetelne badanie początków życia. Dlatego też organizujemy edycję drugą konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji", której nadaliśmy podtytuł "Powrót hipotezy Boga".

Do współpracy zaprosiliśmy wybitnych teoretyków teorii inteligentnego projektu oraz znawców dialogu wiary i nauki. Są wśród nich biolog molekularny Douglas Axe, filozof, Jay W. Richards oraz fizyk Brian Miller. Pełny program konferencji oraz biogramy prelegentów odnajdą Państwo na stronie konferencja.wiarainauka.pl. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią.

Organizatorami konferencji są: Stowarzyszenie im. Ks. Piotra Skargi z Krakowa, Instytut Steno Wiara i Nauka oraz Amerykański Discovery Institute.  Przypominamy, iż udział w konferencji wymaga uprzedniej rejestracji, a także potwierdzenia udziału poprzez wpłatę darowizny na pokrycie kosztów uczestnictwa w wydarzeniu, materiałów konferencyjnych i zakwaterowania w hotelu. 


Zachęcamy wszystkich Państwa zainteresowanych tym niezwykłym spotkaniem w podkrakowskich Niepołomicach do skorzystania ze strony konferencja.wiarainauka.pl, gdzie znajduje się formularz rejestracyjny. Uwaga - liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń i potwierdzeń udziału.


piotrskarga.pl

W 1977 roku papież Paweł VI kanonizował o. Szarbela Machlufa, zmarłego w Wigilię 1898 roku duchownego maronickiego, mnicha i pustelnika, świętego Kościoła Katolickiego, znanego z licznych uzdrowień. Na najbliższych spotkaniach prowadzonych w obecności relikwii św. Szarbela, zorganizowanych w Poznaniu i we Wrocławiu, o życiu świętego opowie działacz katolicki Jacek Kotula.
W dniach 11-12 maja w Krakowie odbędzie się Krakowski Kiermasz Dobrej Książki, który będzie okazją do spotkania się w jednym miejscu z publicystami i naukowcami nie poddającymi się trendowi politycznej poprawności i uległości wobec dyktatu mediów głównego nurtu. Interesująco zapowiada się także przedpremierowa emisja „Cyber-niewolników” – nowego odcinka „Władców świata” wyprodukowanego przez nasze Stowarzyszenie.
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.
Nasze Kluby w Pilźnie i Rakszawie organizują spotkania w ramach cyklu mającego na celu przywrócenie pamięci o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.