Konferencja "Wiara i nauka..." powraca! Trwa rejestracja na drugą edycję

2024-04-25 00:00:00
Konferencja "Wiara i nauka..." powraca! Trwa rejestracja na drugą edycję

Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Zaszczyci nas swoją obecnością, wykładami i dyskusjami ciekawe grono ekspertów.

Nasza konferencja stała się wydarzeniem unikalnym nie tylko w skali Polski, ale nawet w skali światowej. Uważamy, że rozpoczęte w zeszłym roku dzieło trzeba kontynuować, jeśli chcemy podjąć na szeroką skalę tę walkę z manipulacjami darwinizmu i odcinaniem nas samych, ale także naszych dzieci i wnuków od wiedzy na tak ważny temat jak relacje wiary i nauki oraz rzetelne badanie początków życia. Dlatego też organizujemy edycję drugą konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji", której nadaliśmy podtytuł "Powrót hipotezy Boga".

Do współpracy zaprosiliśmy wybitnych teoretyków teorii inteligentnego projektu oraz znawców dialogu wiary i nauki. Są wśród nich biolog molekularny Douglas Axe, filozof, Jay W. Richards oraz fizyk Brian Miller. Pełny program konferencji oraz biogramy prelegentów odnajdą Państwo na stronie konferencja.wiarainauka.pl. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią.

Organizatorami konferencji są: Stowarzyszenie im. Ks. Piotra Skargi z Krakowa, Instytut Steno Wiara i Nauka oraz Amerykański Discovery Institute.  Przypominamy, iż udział w konferencji wymaga uprzedniej rejestracji, a także potwierdzenia udziału poprzez wpłatę darowizny na pokrycie kosztów uczestnictwa w wydarzeniu, materiałów konferencyjnych i zakwaterowania w hotelu. 


Zachęcamy wszystkich Państwa zainteresowanych tym niezwykłym spotkaniem w podkrakowskich Niepołomicach do skorzystania ze strony konferencja.wiarainauka.pl, gdzie znajduje się formularz rejestracyjny. Uwaga - liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń i potwierdzeń udziału.


piotrskarga.pl

We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.
Od kanonizacji libańskiego duchownego, świętego Szarbela, minęło już blisko pół wieku ale historie z Jego życia i dokonanych cudach budzą nadal wielkie zainteresowanie. O kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufie Antunemie Machlufemie, czyli świętym Szarbelu, będzie się można więcej dowiedzieć podczas spotkań Klubów „Polonia Christiana” w Szczecinie, Stargardzie i Choszcznie. Na spotkaniach pod tytułem „Święty Szarbel i Jego cuda” będą obecne z relikwie libańskiego świętego.