Konwencja stambulska do wypowiedzenia - projekt obywatelski trafi do Sejmu

2020-12-28 00:00:00
Konwencja stambulska do wypowiedzenia - projekt obywatelski trafi do Sejmu
Jak poinformował portal PCh24.pl, jeszcze dziś mają trafić do Sejmu podpisy złożone pod projektem ustawy dotyczącej wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej i zastąpienia jej nowym aktem. Komitet Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej „Tak dla rodziny, nie dla gender” zebrał ponad 150 tys. podpisów, przy wymaganych 100 tysiącach.

W ramach inicjatywy przygotowano projekt ustawy upoważniający Radę Ministrów oraz Prezydenta RP do wypowiedzenia szkodliwej i ideologicznej Konwencji Stambulskiej. Wobec obowiązywania w Polsce tego traktatu międzynarodowegonasze środowisko prowadzi od ponad 2 lat kampanię "Wyrzućmy konwencję gender z Polski" (na stronie zatrzymajgender.pl). Pod naszymi petycjami podpisało się dotąd łącznie ponad 94 tys. osób.

 

O zebraniu 150 tys. podpisów pod projektem ustawy poinformowali przedstawiciele Komitetu Inicjatywy Obywatelskiej na zwołanej konferencji prasowej. – Kolejny element to zobowiązanie rządzących do prac nad alternatywną Konwencją o Prawach Rodziny – mówi Karolina Pawłowska z Centrum Prawa Międzynarodowego Instytutu Ordo Iuris.


– Czyli dokument prawny, którego celem jest zastąpienie wadliwej, ideologicznej Konwencji Stambulskiej z pozytywną alternatywą. Pozytywną, dlatego że, po pierwsze, chroni ona rodziny z jej podstawowych praw oraz jej autonomii przed różnymi negatywnymi tendencjami, z którymi dzisiaj mamy do czynienia, a po drugie, chroni także ich poszczególnych członków przed wszelkimi przejawami przemocy oraz proponuje skuteczne oparte na wiedzy naukowej rozwiązania antyprzemocowe – powiedziała Karolina Pawłowska.    

 

Instytut Ordo Iuris wraz z Chrześcijańskim Kongresem Społecznym i innymi organizacjami pozarządowymi przygotował projekt Konwencji o Prawach Rodziny.

 

Według prawników Instytutu może to być inspiracja dla rządzących przy konstruowaniu międzynarodowych rozwiązań prawnych chroniących małżeństwo i rodzinę.

 

Jak potrzebne są takie regulacje, świadczy chociażby zaprezentowana ostatnio przez Komisję Europejską „Strategia na rzecz równości LGBTIQ”. Dokument ma dotyczyć całej Europy i jest sprzeczny m.in. z Konstytucją RP chroniącą małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny.



Źródło: pch24.pl
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!