Co kryje się pod zmianą formy komunikacji i języka oraz pod doborem tematów, nad którymi pochyla się Watykan? Dlaczego Kościół pod panowaniem papieża Franciszka tak mocno zaangażował się w promocję tak skrajnych wizji przeobrażeń świata jak te zapisane w dokumentach sygnowanych hasłem „zrównoważonego rozwoju”? Szukając odpowiedzi na te pytania, warto choćby zwrócić uwagę na fakt, iż pewne rewolucyjne pojęcia i interpretacje pojawiały się w kościelnych dokumentach już w trakcie pontyfikatów Pawła VI, Jana Pawła II, czy też Benedykta XVI.
To, co wówczas kryło się w listach, adhortacjach, encyklikach bądź ekumenicznych deklaracjach, dziś wywlekane jest w jeszcze radykalniejszej formie do głównego nurtu przekazu Kościoła. Walkę o prawa „matki Ziemi”, będącą faktycznym wsparciem dla rewolucyjnego lobby klimatycznego, a także rozmiękczanie nauczania Kościoła w sprawach tak jednoznacznych dogmatycznie jak antykoncepcja czy prawo do życia, widzimy dziś na oficjalnych konferencjach, w wywiadach prasowych oraz na szczytach międzynarodowych organizacji w stylu WHO i ONZ, a przede wszystkim, w dokumentach i na spotkaniach opieczętowanych logiem Synodu o synodalności.
Bazując na wprowadzonych m.in. encykliką Laudato si pojęciach w stylu „ekologii integralnej”, otoczenie papieża Franciszka próbuje wmówić katolikom, że ideałem jest „zrównoważony rozwój”, ale nie można o nim mówić „bez sprawiedliwości pokoleniowej i wewnątrzpokoleniowej”. Idąc za ciosem, zgromadzenie kontynentalne Synodu w Oceanii pochyla się nad priorytetowym w jego optyce problemem „zmian klimatycznych”, wizytując żwirownię w pobliskiej wsi. Z kolei praski Synod z lutego 2023 r. w licznych wypowiedziach uczestników odwołuje się do „osób queer”, czy też potrzeby przemyślenia na nowo (odrzucanej w przeszłości wielokrotnie) koncepcji kapłaństwa kobiet.
Powyższe przykłady to jedynie przyczynek do głębszej analizy stosunku, jaki współczesny Kościół wypracował wobec rewolucyjnej ideologii zrównoważonego rozwoju. Relacje na linii Kościół – przywódcy globalni stanowią jeden z rozdziałów popularnego w ostatnim czasie opracowania red. Agnieszki Stelmach o zrównoważonym rozwoju (oto link do bezpłatnego zamówienia tej książki w formacie ebook). Z racji przekrojowego charakteru tej pracy i dynamiki światowych wydarzeń, wymagają one dalszego, pogłębionego śledzenia. I właśnie ten problem szerzej naświetli red. Paweł Chmielewski w swojej autorskiej prelekcji podczas najbliższego spotkania Klubu „Polonia Christiana” w Warszawie.
Zapraszamy Państwa do przybycia na spotkanie warszawskiego Klubu zatytułowane „Kościół wobec kultu globalistycznego zrównoważonego rozwoju” oraz do zaproszenia na nie Państwa bliskich i znajomych. Odbędzie się ono w czwartek 23 marca 2023 r. o godz. 18:00. Spotykamy się w Warszawie, w sali konferencyjnej Domu Literatury przy ul. Krakowskie Przedmieście 87/89 (poziom +1). Wstęp wolny!
PiotrSkarga.pl
Copyright © by STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ IM. KS. PIOTRA SKARGI | Aktualności | Piotr Skarga TV | Apostolat Fatimy