Krakowska premiera filmu „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0” z udziałem Witolda Gadowskiego

2021-12-14 00:00:00
Krakowska premiera filmu „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0” z udziałem Witolda Gadowskiego

Czy skala kontroli zwykłego obywatela już osiągnęła apogeum czy może totalitaryści różnego rodzaju dopiero rozpędzają się w zapędach kontroli i inwigilacji? Przez kogo jesteśmy dzisiaj bardziej kontrolowani – przez państwo czy ponadpaństwowe korporacje, które potrafią „wykasować” z swoich zasobów osoby nie wpisujące się w ich wizję świata, jak na przykład byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa? Takie pytania rodzą się po obejrzeniu filmu „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0”, na którego krakowską premierę kinową zapraszamy w środę 15 grudnia z udziałem Witolda Gadowskiego.

Co się zmienia wokół nas?

Bezkompromisowy i analitycznie myślący redaktor Witold Gadowski będzie gościem spotkania w ramach Klubu „Polonia Christiana” w Krakowie w środę 15 grudnia w Hotelu „Miodosytnia” w Krakowie. Emisja filmu „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0” w reżyserii Łukasza Korzeniowskiego oraz dyskusja z jednym z komentatorów występujących w tym filmie będzie dla nas inspiracją do uważniejszych obserwacji zmian, jakie dokonują się wokół nas.

Paszporty covidowe, zamykanie szkół, restauracji i firm, przymus szczepień i ograniczenia dostępu do służby zdrowia, segregacja sanitarna, inwigilacja, wszechobecne rządy big tech i big pharma – to nasza rzeczywistość, która po 2020 roku uległa niespodziewanej (?) metamorfozie. Kraje mieniące się ostoją liberalnej demokracji nagle wprowadziły przepisy, które mają niewiele wspólnego zarówno z liberalizmem, jak i z demokracją (ograniczenia praw do demonstracji to tylko jeden z przykładów).

„Rok 1984. Totalitaryzm 2.0” inspiruje

Film „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0” uwrażliwia na zagadnienia, z których w codziennym życiu być może nie dostrzegamy. Przekazem tego filmu, wyprodukowanego przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi, jest skojarzenie wielu zjawisk, pozornie mogących być od siebie niezależnymi, jakie prowadzą do ograniczania naszej wolności. Niezależnie od przyjętej argumentacji i analizowanego obszaru życia społecznego, po obejrzeniu filmu Łukasza Korzeniowskiego zauważymy jak wiele wspólnego ma inwigilacja państwowa w Chinach z gromadzeniem nieograniczonej ilości danych przez ogólnoświatowe korporacje, które dzisiaj już całkowicie wyrwały się spod kontroli państw i prowadzą samodzielną politykę, w której nie ma za wiele przestrzeni dla pełnej wolności słowa.

Wielką wartością „Roku 1984. Totalitaryzm 2.0” są trafne komentarze występujących w nim osób, m.in. Rafała A. Ziemkiewicza, Krzysztofa Karonia, Łukasza Karpiela czy Witolda Gadowskiego.

Dzięki Darczyńcom Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi

W krakowskiej premierze filmu Łukasza Korzeniowskiego dodatkową atrakcją będzie możliwość wysłuchania prelekcji Witolda Gadowskiego i pogłębienie tematów, które nasuną się w czasie tego wydarzenia. Dynamika zmian wokół nas będzie łatwiejsza do zdiagnozowania po uporządkowaniu i skojarzeniu faktów przedstawionych w tej filmowej produkcji, powstałej dzięki Darczyńcom Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi.

Zapraszamy Państwa w środę 15 grudnia 2021 r. do sali konferencyjnej Hotelu „Miodosytnia” (poziom -1, wejście obok recepcji) przy ul. Św. Wawrzyńca 6 w Krakowie. Początek spotkania zaplanowany jest na godz. 18:00. Najbliższy przystanek komunikacji miejskiej „Św. Wawrzyńca” zlokalizowany jest przy ul. Starowiślnej.

Organizatorami spotkania są Stowarzyszenie „Polonia Christiana” oraz Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują redakcje PCh24.pl oraz „Polonia Christiana”.

W trudnych okresach polskiej historii z Podhala często płynął głos rozsądku i przywiązania do polskości. Dzisiaj, w obliczu niszczenia polskiej szkoły przez lewackich ideologów z Ministerstwa Edukacji Narodowej, Górale chcą wyrazić swój sprzeciw i upomnieć się o normalność procesu edukacji. W sobotę 21 grudnia Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej Ks. Piotra Skargi, Koalicja na Rzecz Ocalenia Polskiej Szkoły oraz Stowarzyszenie Rodzice Chronią Dzieci organizują manifestację w Parku Miejskim w Nowym Targu. Protest odbędzie się w godzinach 12.00 – 14.00.
Kardynał Gerhard Ludwig Müller, biskup Athanasius Schneider ORC, biskup Joseph Strickland oraz ojciec Jan Strumiłowski OCist to duchowni występujący w filmie „Credo”, przekazujący nam cenną wiedzę o współczesnym Kościele. Film zrealizowany przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi dzięki Darczyńcom i Przyjaciołom będzie wyemitowany w środę 18 grudnia w Elblągu. Na bezpłatny pokaz zapraszają Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi oraz Stowarzyszenie Elbląscy Patrioci.
Za wymysły lewackich propagandzistów płacimy wszyscy w podniesionych cenach nośników energii, nowych podatkach i poprzez ukryte koszty, windujące wydatki na produkcję, usługi i funkcjonowanie gospodarstw domowych. O tym, w jaki sposób tzw. walka o ochronę klimatu będzie rzutowała na drenowanie budżetów rodzin i firm dowiemy się na spotkaniu Klubu „Polonia Christiana” w Poznaniu 19 grudnia w „Domu Technika”. Tytuł spotkania z dr. Mariuszem Błochowiakiem to „Oszustwo klimatyczne – przyczyny zmian klimatu”.
Czas Adwentu to czas oczekiwania na przyjście na świat Bożej Dzieciny, naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Wykorzystajmy dobrze dni przybliżające nas do Bożego Narodzenia, zwróćmy nasze myśli do betlejemskiej stajenki i zaczerpnijmy nadziei na osobiste odrodzenie. Oddajmy się modlitwie przygotowującej nas do Narodzin Pana i skorzystajmy z rekolekcji prowadzonych przez O. Jana Strumiłowskiego OCist, udostępnionych na kanale PCh24TV. Pomóżmy w ich promocji, aby dotarły do jak najszerszego grona osób.
W niesieniu pomocy ofiarom tegorocznej powodzi na południu Polski konieczne było starcie się z dwoma żywiołami – niszczycielską siłą nieujarzmionej wody i bolesnymi owocami kampanii wrogości wobec Kościoła. Przyjaciele i Darczyńcy Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi udowodnili, że sercem, rozumem i ludzką hojnością można wygrać z wieloma przeciwnościami, zwyciężając dobrem i miłością.