Krakowska premiera filmu „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0” z udziałem Witolda Gadowskiego

2021-12-14 00:00:00
Krakowska premiera filmu „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0” z udziałem Witolda Gadowskiego

Czy skala kontroli zwykłego obywatela już osiągnęła apogeum czy może totalitaryści różnego rodzaju dopiero rozpędzają się w zapędach kontroli i inwigilacji? Przez kogo jesteśmy dzisiaj bardziej kontrolowani – przez państwo czy ponadpaństwowe korporacje, które potrafią „wykasować” z swoich zasobów osoby nie wpisujące się w ich wizję świata, jak na przykład byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa? Takie pytania rodzą się po obejrzeniu filmu „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0”, na którego krakowską premierę kinową zapraszamy w środę 15 grudnia z udziałem Witolda Gadowskiego.

Co się zmienia wokół nas?

Bezkompromisowy i analitycznie myślący redaktor Witold Gadowski będzie gościem spotkania w ramach Klubu „Polonia Christiana” w Krakowie w środę 15 grudnia w Hotelu „Miodosytnia” w Krakowie. Emisja filmu „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0” w reżyserii Łukasza Korzeniowskiego oraz dyskusja z jednym z komentatorów występujących w tym filmie będzie dla nas inspiracją do uważniejszych obserwacji zmian, jakie dokonują się wokół nas.

Paszporty covidowe, zamykanie szkół, restauracji i firm, przymus szczepień i ograniczenia dostępu do służby zdrowia, segregacja sanitarna, inwigilacja, wszechobecne rządy big tech i big pharma – to nasza rzeczywistość, która po 2020 roku uległa niespodziewanej (?) metamorfozie. Kraje mieniące się ostoją liberalnej demokracji nagle wprowadziły przepisy, które mają niewiele wspólnego zarówno z liberalizmem, jak i z demokracją (ograniczenia praw do demonstracji to tylko jeden z przykładów).

„Rok 1984. Totalitaryzm 2.0” inspiruje

Film „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0” uwrażliwia na zagadnienia, z których w codziennym życiu być może nie dostrzegamy. Przekazem tego filmu, wyprodukowanego przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi, jest skojarzenie wielu zjawisk, pozornie mogących być od siebie niezależnymi, jakie prowadzą do ograniczania naszej wolności. Niezależnie od przyjętej argumentacji i analizowanego obszaru życia społecznego, po obejrzeniu filmu Łukasza Korzeniowskiego zauważymy jak wiele wspólnego ma inwigilacja państwowa w Chinach z gromadzeniem nieograniczonej ilości danych przez ogólnoświatowe korporacje, które dzisiaj już całkowicie wyrwały się spod kontroli państw i prowadzą samodzielną politykę, w której nie ma za wiele przestrzeni dla pełnej wolności słowa.

Wielką wartością „Roku 1984. Totalitaryzm 2.0” są trafne komentarze występujących w nim osób, m.in. Rafała A. Ziemkiewicza, Krzysztofa Karonia, Łukasza Karpiela czy Witolda Gadowskiego.

Dzięki Darczyńcom Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi

W krakowskiej premierze filmu Łukasza Korzeniowskiego dodatkową atrakcją będzie możliwość wysłuchania prelekcji Witolda Gadowskiego i pogłębienie tematów, które nasuną się w czasie tego wydarzenia. Dynamika zmian wokół nas będzie łatwiejsza do zdiagnozowania po uporządkowaniu i skojarzeniu faktów przedstawionych w tej filmowej produkcji, powstałej dzięki Darczyńcom Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi.

Zapraszamy Państwa w środę 15 grudnia 2021 r. do sali konferencyjnej Hotelu „Miodosytnia” (poziom -1, wejście obok recepcji) przy ul. Św. Wawrzyńca 6 w Krakowie. Początek spotkania zaplanowany jest na godz. 18:00. Najbliższy przystanek komunikacji miejskiej „Św. Wawrzyńca” zlokalizowany jest przy ul. Starowiślnej.

Organizatorami spotkania są Stowarzyszenie „Polonia Christiana” oraz Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują redakcje PCh24.pl oraz „Polonia Christiana”.

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!