Krakowski Kiermasz Dobrej Książki – spotkania z niepokornymi autorami i przedpremierowa emisja „Cyber-niewolników”

2024-04-29 00:00:00
Krakowski Kiermasz Dobrej Książki – spotkania z niepokornymi autorami i przedpremierowa emisja „Cyber-niewolników”
W dniach 11-12 maja w Krakowie odbędzie się Krakowski Kiermasz Dobrej Książki, który będzie okazją do spotkania się w jednym miejscu z publicystami i naukowcami nie poddającymi się trendowi politycznej poprawności i uległości wobec dyktatu mediów głównego nurtu. Interesująco zapowiada się także przedpremierowa emisja „Cyber-niewolników” – nowego odcinka „Władców świata” wyprodukowanego przez nasze Stowarzyszenie. 

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/s/2-krakowski-kiermasz-dobrej-ks/7372646586128284/ 

Przedpremierowa emisja „Cyber-niewolników” 

 

„Władcy świata” to seria wyjątkowych filmów w reżyserii Piotra Relicha, poświęconych osobom i instytucjom, które realnie wpływają na rewolucyjne zmiany przepisów prawa i świadomość milionów (jeśli nie miliardów) ludzi. O tym, jak niewygodne dla współczesnego mainstreamu są treści przekazywane w kolejnych odcinkach „Władców świata” może świadczyć fakt zastosowania wobec tej produkcji cenzury pre-prewencyjnej wobec jeszcze nieopublikowanego, roboczego i zarazem pierwszego odcinka „Władców świata”, poświęconego możnemu tego świata – Billowi Gatesowi.


W 2022 roku na wydawanym przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi portalu PCh24.pl informowano: „Serwis YouTube postanowił wycelować swój „mechanizm sprawiedliwości” w kanał PCh24 TV i zablokował nam możliwość przesyłania filmów, publikowania postów i transmitowania na żywo przez tydzień. Serwis poinformował nas jedynie, że jeden z naszych materiałów narusza warunki serwisu. Poszło o nieopublikowany, roboczy materiał z powstającego serialu „WŁADCY ŚWIATA”. Na PCh24 TV wciąż trwają prace nad serialem „WŁADCY ŚWIATA”, którego bohaterem pierwszego odcinka jest Bill Gates. Serwis YouTube uznał jednak, że treści dotyczące działań podejmowanych przez jednego z najbogatszych ludzi świata, a dotykających tak wielu sfer naszego życia, nie mogą ujrzeć światła dziennego. Mechanizm cenzorski YouTube prześledził nasz kanał i usunął roboczą wersję pierwszego odcinka serialu.”


Po wielu staraniach naszego stowarzyszenia, blokadę zdjęto. Teraz, podczas Krakowski Kiermasz Dobrej Książki będzie można obejrzeć w przedpremierowej emisji „Cyber-niewolników” – najnowszy odcinek „Władców świata” oraz podyskutować z reżyserem serii Piotrem Relichem.

 

Znani autorzy i prelegenci 

 

Krakowskiemu Kiermaszowi Dobrej Książki towarzyszyć będą spotkania z autorami, debaty i panele dyskusyjne, które zorganizowane zostały podczas obydwu dni wydarzenia. Wśród tegorocznych prelegentów znajdują się m.in prof. Andrzej Nowak, Stanisław Srokowski, Krzysztof Baliński, Wojciech Sumliński, Ewa Kurek, prof. Wojciech Roszkowski, Adam Bujak i Stanisław Michalkiewicz.


To autorzy i naukowcy ciszący się poważaniem za niezależność myślenia i obronę wolności słowa. W dobie zakładania knebla na usta osób mających prawicowe i wolnościowe poglądy, bezpośrednie spotkanie z autorami cenionych publikacji będzie mieć wymiar szczególny.


Będzie to też okazja do głębszej refleksji nad przyszłością naszej Ojczyzny, która 20 lat temu wstąpiła do Unii Europejskiej, w której zwyciężają dzisiaj tendencje centralistyczne. Jeden z gości Krakowskiego Kiermaszu Dobrej Książki, Tomasz Cukiernik (autor książki pt. „Dwadzieścia lat w Unii. Bilans członkostwa”) w ubiegłym roku na portalu PCh24.pl tak ostrzegał przed eurobiurokratycznymi zapędami: „Kiedy w 2003 roku głosowaliśmy w referendum za członkostwem, Unia Europejska była luźnym związkiem suwerennych państw. Po przyjęciu traktatu lizbońskiego żyjemy już w unijnym państwie federalnym. Z kolei po wdrożeniu proponowanych zmian będziemy mieszkańcami niemieckiego państwa centralistycznego. Tak radykalne zmiany powinny być przedmiotem referendum we wszystkich krajach członkowskich. Nie łudźmy się, że Niemcy na to pozwolą. Patrząc z punktu widzenia tego, że kolejne polskie rządy bez głębszej analizy i oglądania się na polską rację stanu podpisywały wszystkie unijne cyrografy i przyjmowały na polski grunt unijne prawa, zmiana traktatów nie będzie miała znaczenia. Po prostu dalej będziemy wykonywać rozkazy Brukseli.”


Gorzka prawda jest zawsze lepsza niż polukrowana rzeczywistość, dlatego warto skorzystać z rozmów i debat, które będą towarzyszyć temu ważnemu wydarzeniu społeczno – kulturalnemu. Tak liczne grono odważnych naukowców i publicystów w jednym miejscu to wyjątkowa okazja dla osób dążących do poznania prawdy.


Zapamiętajmy! Krakowski Kiermasz Dobrej Książki odbędzie się w dniach 11-12 maja 2024 roku w Budynku Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” przy ulicy Józefa Piłsudskiego 27 w Krakowie. Wydarzenie odbywać się będzie w godzinach 10:00-19:00 w sobotę 11 maja i 9:00-19:00 w niedzielę 12 maja. Warto przyjść do strefy wolnego słowa i dowiedzieć się tego, o czym milczy mainstream.

 

PROGRAM KRAKOWSKIEGO KIERMASZU DOBREJ KSIĄŻKI

 

SOBOTA, 11 maja


10:00 - Tomasz Cukiernik „Dwadzieścia lat w Unii. Bilans członkostwa”

11:00 - Dariusz Rozwadowski „Marksizm kulturowy”

12:00 - Piotr Mazurski „I bądź tu mądry! Bajki filozoficzne - Piotr Mazurski (spotkanie

autorskie)”

13:00 - prof. Wojciech Roszkowski „Zepsucie współczesnego świata”

14:00 - prof. Andrzej Nowak „Jaka odpowiedź na targowicę? Rozważania historyczne”

15:00 - Barbara Nowak „Dokąd zmierzasz Polsko?”

16:00 - Stanisław Michalkiewicz „Przededniu końca świata. Czy czeka nas IV Wojna

światowa”

17:00 - Krzysztof Baliński „Polska czy Ukropolin”

18:00 - Łukasz Cnota "Laki" „Sytuacje kryzysowe - jak przygotować siebie i swoich

najbliższych do sytuacji kryzysowych”

19:00 - Przedpremierowa emisja nowego odcinka z serii „Władcy Świata”, zatytułowanego „Cyber-niewolnicy”, wraz ze słowem wprowadzającym od reżysera Piotra Relicha

 

NIEDZIELA, 12 maja


09:00 - ROZPOCZĘCIE DRUGIEGO DNIA KIERMASZU

11:00 - Robert Wieczorek OFMCap „Między Afryką a Europą, rozmowa z Robertem Wieczorkiem OFMCap misjonarzem w Sudanie Południowym”

12:00 - Ireneusz Lisiak „Bojownicy i kolaboranci. Żydzi wobec okupacji Niemieckiej”

13:00 - Jerzy Szczepkowski „Katechizm antykultury”

14:00 - Radomir Nowakowski „Depopulacja”

15:00 - Jarosław Kornaś, Stanisław Żuławski „Kulisy totalitaryzmów w XX wieku - Komunizm, Nazizm, Faszyzm”

16:00 - Stanisław Srokowski „Tajemnicza podróż - spotkanie autorskie”

17:00 - dr Ewa Kurek - wykład

18:00 - Witold Gadowski, Rafał Piech, Wojciech Sumliński - spotkanie Ruchu Obrony Polaków

19:00 – ZAKOŃCZENIE KIERMASZU


piotrskarga.pl
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.
Od kanonizacji libańskiego duchownego, świętego Szarbela, minęło już blisko pół wieku ale historie z Jego życia i dokonanych cudach budzą nadal wielkie zainteresowanie. O kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufie Antunemie Machlufemie, czyli świętym Szarbelu, będzie się można więcej dowiedzieć podczas spotkań Klubów „Polonia Christiana” w Szczecinie, Stargardzie i Choszcznie. Na spotkaniach pod tytułem „Święty Szarbel i Jego cuda” będą obecne z relikwie libańskiego świętego.