Krucjata Młodych patronem rowerowej pielgrzymki do SanktGallen

2012-04-30 00:00:00
Krucjata Młodych patronem rowerowej pielgrzymki do SanktGallen

Krucjata Młodych objęła patronat nad pielgrzymką rowerową z Krakowa do SanktGallen w Szwajcarii, której celem jest wynagrodzenie Bogu za grzech postępującej sekularyzacji Europy oraz danie młodym świadectwa radosnego przeżywania wiary. 


Idąc za wezwaniem błogosławionego Jana Pawła II wypowiedzianym do młodych w 1987 roku na Westerplatte: „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali” pragniemy postawić przed sobą niecodzienne wyzwanie, wymagające wiele trudu, wyrzeczeń i poświęcenia. Chcemy w dniach 13-17.08.2012 przemierzyć rowerem niezwykle malowniczą, a zarazem bardzo wymagającą trasę liczącą około 1200 km. Nasz wyjazd planujemy rozpocząć z Krakowa, umiłowanego miasta bł. Jana Pawła II, a zarazem stolicy kultury Polskiej, przemierzając Czechy, Austrię, Niemcy i wieńcząc trud pielgrzymowania w Szwajcarii w Sankt Gallen, mieście w którym w VII wieku powstał jeden z najstarszych chrześcijańskich ośrodków zakonnych, założony przez irlandzkiego mnicha św. Galla, w VIII wieku założono tam jedno z najstarszych opactw benedyktyńskich, a w wiekach IX-XI Sankt Gallen słynęło w Europie jako jeden z najważniejszych ośrodków kultury monastycznej, muzyki kościelnej i sztuki. Obrana przez nas trasa nie jest przypadkowa. Dostrzegając jak z coraz większym impetem wkrada się sekularyzacja do życia chrześcijan w krajach Europy Zachodniej, a nawet Środkowo-Wschodniej, pragniemy ofiarować swój trud, modlitwy i przede wszystkim dać rówieśnikom świadectwo żywej wiary i przeżywania pasjonujących wakacji z Panem Bogiem.

W związku z naszym wyjazdem, pragniemy zebrać potrzebne środki finansowe, które zostaną przeznaczone na benzynę jadącego z nami samochodu podczas pielgrzymki oraz budowę osiedla dla nauczycieli „St. John Paul II Catholic Teachers' Neighborhood – osiedle im. bł. Jana Pawla II” w Fatima Catholic Mission w Woitape w Papui Nowej Gwinei, gdzie misjonarzem jest ks. Włodzimierz Małota CM. Koszt budowy osiedla wynosi około 30 000 zł. Zdajemy sobie sprawę jak bardzo tamtejsza młodzież potrzebuje pomocy. Nie chcemy biernie wyciągać ręki o pomoc. Pokazując jak bardzo nam zależy na realizacji projektu ks. Małoty, chcemy poprzez długie przygotowania zebrać chociaż część potrzebnych funduszy.

Na dzień dzisiejszy jest nas niewielu śmiałków gotowych podjąć to wyzwanie, gdyż trasa wymaga długotrwałego przygotowania i zaparcia psychicznego. Wiedzie ona przez wysokie wzniesienia, a dwustukilometrowe etapy kolarskie wymagają odpowiedniej kondycji fizycznej.

Trasa naszego wyjazdu będzie składać się z sześciu etapów kolarskich, które przedstawia zamieszczona poniżej mapka.
 



W planie dnia naszego wyjazdu, poza pątniczym trudem, nie zabraknie codziennej Eucharystii oraz modlitwy różańcowej w intencjach patronujących naszej wyprawie, ofiarodawców i dobrodziejów.

Chętnych i przygotowujących się do jazdy jest czterech studentów (w tym dwóch kleryków oraz dwóch studentów Politechniki Rzeszowskiej). Dwóch z nas ma doświadczenie w organizacji tego typu wyjazdów (również zagranicznych). Od siebie najtrudniej jest wymagać, dlatego na początek sami chcemy poświęcić swój trud i zmęczenie, aby jeśli będzie nam dane, w kolejnych latach organizować pielgrzymki tego typu dla większej liczby kolarzy.

O naszej pielgrzymce będą zamieszczone informacje w Kwartalniku Kleryków Zgromadzenia Księży Misjonarzy „Meteor” oraz w biuletynie Sekretariatu Misyjnego Zgromadzenia Księży Misjonarzy „Wiadomości Misyjne”.

Na czas wyprawy otrzymaliśmy szczególne błogosławieństwo od księdza Stanisława kardynała Dziwisza – metropolity archidiecezji krakowskiej oraz rektora Instytutu Teologicznego Księży Misjonarzy w Krakowie – księdza dra Pawła Holca.

Organizatorzy:

Kl. Jacek Międlar
Andrzej Nazimek

 
Źródło: Mt1033.pl
W 1977 roku papież Paweł VI kanonizował o. Szarbela Machlufa, zmarłego w Wigilię 1898 roku duchownego maronickiego, mnicha i pustelnika, świętego Kościoła Katolickiego, znanego z licznych uzdrowień. Na najbliższych spotkaniach prowadzonych w obecności relikwii św. Szarbela, zorganizowanych w Poznaniu i we Wrocławiu, o życiu świętego opowie działacz katolicki Jacek Kotula.
W dniach 11-12 maja w Krakowie odbędzie się Krakowski Kiermasz Dobrej Książki, który będzie okazją do spotkania się w jednym miejscu z publicystami i naukowcami nie poddającymi się trendowi politycznej poprawności i uległości wobec dyktatu mediów głównego nurtu. Interesująco zapowiada się także przedpremierowa emisja „Cyber-niewolników” – nowego odcinka „Władców świata” wyprodukowanego przez nasze Stowarzyszenie.
Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.