Krucjata Młodych w Toruniu i Bydgoszczy

2014-11-12 00:00:00
Krucjata Młodych w Toruniu i Bydgoszczy
Działacze Krucjaty Młodych w sobotę odwiedzili Toruń. W niedzielę można było ich spotkać na ulicach Bydgoszczy. Wolontariusze w czerwonych szarfach i kapach rozdawali "Przewodniki wyborcy", które mają pomóc katolikom w świadomym głosowaniu w zbliżających się wyborach. Hasłem przewodnim kampanii była fraza Polonia semper fidelis.

"Przewodnik wyborcy" pomoże Ci zagłosować w sposób świadomy i zgodny z katolicką nauką moralną. Ułatwi Ci wykluczenie kandydatów popierających politykę, której nie da się pogodzić z tradycyjnymi katolickimi normami moralnymi." - czytamy we wstępie rozdawanego przez Krucjatę Młodych przewodnika.

Akcja Krucjaty Młodych rozpoczęła się w sobotnie południe na Rynku Starego Miasta w Toruniu od odmówienia części bolesnej Różańca świętego w intencji Ojczyzny i trwała nieprzerwanie do późnych godzin popołudniowych. Przewodnik rozdawany przechodniom wskazuje siedem istotnych kwestii, które nie podlegają dyskusji i pomagają zawęzić grono możliwych do zaakceptowania kandydatów, niezależnie od tego czy ubiegają się oni o urzędy na szczeblu krajowym czy też lokalnym. Wolontariusze rozdający przewodniki, podkreślają konieczność dbania przez katolików o wspólne dobro społeczne. Jak mówi Jacek Zbierski z Krucjaty Młodych: odpowiedzialność za państwo nie spoczywa wyłącznie na władzach cywilnych. Podporządkowanie prawowitej władzy i służba na rzecz dobra wspólnego wymaga od obywateli aktywnego uczestniczenia w procesie politycznym, wyrażanego także przy urnach wyborczych.

W niedzielę wolontariusze Krucjaty Młodych prowadzili swoją kampanię w centrum Bydgoszczy. natomiast w poniedziałek odwiedzili Białystok, biorąc także udział w Białostockim Marszu Niepodległości. Wolontariusze wzięli również udział w warszawskim Marszu Niepodległości. 

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!