Krzyż zniknął z Giewontu. Zaprotestuj!

2014-11-06 00:00:00
Krzyż zniknął z Giewontu. Zaprotestuj!
 W spocie Ministerstwa Spraw Zagranicznych promującym Polskę, przedstawiono m.in. pokazową batalię pod Grunwaldem na ulicach Warszawy i Giewont. Problem w tym, że z chorągwi rycerskich i szczytu góry wymazano krzyż. Zaprotestuj przeciwko tej manipulacji.

 

„W filmie tym – wzorem propagandystów komunistycznych – dokonano oszustwa polegającego na usunięciu symboli chrześcijaństwa: z krzyża na Giewoncie oraz sztandaru w inscenizacji Bitwy pod Grunwaldem!” – czytamy w liście zamieszczonym na protestuj.pl, który może podpisać każdy komu nie podoba się pomysł MSZ. Warto zaznaczyć, że krzyż został również wymazany z czapki księcia Witolda przy obrazowaniu Bitwy pod Grunwaldem.

 

Autorami protestu są członkowie Krucjaty Młodych. O co apelują młodzi ludzie, zachęcając do przyłączenia się do protestu internautów? „(…) w imię prawdy i elementarnej sprawiedliwości wobec Narodu – z całą stanowczością żądam niezwłocznego wycofania się Rządu RP z tego haniebnego projektu oraz wyciągnięcia konsekwencji wobec odpowiedzialnych za ten skandaliczny spot” – to treść apelu kończąca list, który podpisany trafi do premier Ewy Kopacz i szefa MSZ, Grzegorza Schetyny.

 

Krucjata Młodych przypomina również słowa Jana Pawła II o wartości jaką jest krzyż w kontekście postawienia znaku Męki Pańskiej na Giewoncie. „Dzisiaj dziękowałem Bogu za to, że wasi przodkowie na Giewoncie wznieśli krzyż. Ten krzyż patrzy na całą Polskę, od Tatr aż do Bałtyku, ten krzyż mówi całej Polsce: Sursum corda! - "W górę serca!" Trzeba, ażeby cała Polska, od Bałtyku aż po Tatry, patrząc w stronę krzyża na Giewoncie, słyszała i powtarzała: Sursum corda! – mówił papież.


Do protestu można przyłączyć się podpisując specjalny list w tej sprawie na stronie protestuj.pl



Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!