Jest już dostępna polska wersja językowa książki prof. Roberto de Mattei "Krzyżowiec XX wieku. Plinio Correa de Oliveira" opatrzonej wstępem JE Ks. Kard. Alfonsa Marii Sicklera. Polskie tłumaczenie książki, poświęconej osobie twórcy Rewolucji i Kontrrewolucji (wydanej jeszcze w 1998 roku przez krakowskie Arcana), autorstwa włoskiego profesora, przygotował i wydał Instytut im. Ks. Piotra Skargi.
- Mam nadzieję, że niniejsza biografia Plinia Correi de Oliveira przyczyni się do rozproszenia krytycyzmu i niezrozumienia, oraz że stanie się wzorcowym punktem odniesienia dla wszystkich, którzy wspaniałomyślnie zechcą ofiarować swą energię Kościołowi, służąc jemu i cywilizacji chrześcijańskiej. Gratuluję profesorowi Roberto de Mattei, z którym łączy mnie przyjaźń i zgodność ideałów, wyśmienitego sposobu, w jaki udało mu się przypomnieć sylwetkę i dokonania Plinia Correi de Oliveira - napisał w przedmowie Ks. Kard. Sickler.
- Książka profesora de Mattei istotnie angażuje czytelnika, ale nie zaspokajaniem próżnej ciekawości tyczącej "sławnego człowieka", lub choćby podniet intelektualnych. Przenika ona - chciałoby się rzec: "prześwietla" delikatnym i czułym, a jednocześnie niezwykle precyzyjnym aparatem poznawczym i empatycznym - niezmierzone bogactwo myśli, czynu i duchowości człowieka, który żył tak, jak by już mieszkał "w domu Ojca swego" - napisał prof. Jacek Bartyzel we wstępie do polskiego wydania.
Sam autor, który jest założycielem i prezesem Centrum Kulturalnego Lepanto we Włoszech, tak określa swoją pracę: - Proponuję po prostu Czytelnikowi wprowadzenie do myśli i dzieła Plinia Correi de Oliveira; wprowadzenie, które pozwoli mu sformułować własny sąd na temat tej wielkiej postaci, z równą pasją kochanej, co zwalczanej, najczęściej jednak nieznanej lub celowo ignorowanej. «Każdy z nas, czy mu się to podoba czy nie - napisał kiedyś Plinio Correa de Oliveira - pisze własną biografię. W dzień sądu księga ta zostanie otwarta i odczytana»...
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.
2025 rok będzie niewątpliwie rokiem, w którym lewackie środowiska będą chciały osiągnąć jeden z swoich ideologicznych celów – wprowadzenie (pod pretekstem zwiększania świadomości na temat zdrowia) edukacji seksualnej według własnej wizji. Czym takie eksperymenty kończą się widzimy, czytając wiadomości z krajów zachodniej Europy o demoralizujących zajęciach prowadzonych już nawet w przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych. W styczniu obrońcy normalności w polskich szkołach organizują protesty w obronie polskiej szkoły – w stolicach Małopolski i Pomorza Zachodniego.
Kontynuując inicjatywę SKCh im. Ks. Piotra Skargi i grupy Apostolatu Fatimy, spotykamy się w najbliższy piątek 3 stycznia 2025 r. na wspólnej modlitwie. Gorąco zachęcamy Państwa do dołączenia, co można uczynić osobiście (w Krakowie) lub zdalnie za pośrednictwem transmisji na żywo przez serwis YouTube.