Księga z nazwiskami polskich Czcicieli Maryi złożona w Fatimie

październik 2023
Księga z nazwiskami polskich Czcicieli Maryi złożona w Fatimie

Księga z nazwiskami polskich Czcicieli Maryi złożona w Fatimie

Na początku października przedstawiciele Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi złożyli w portugalskim Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej ozdobną księgę z nazwiskami wszystkich uczestników kampanii „Różaniec – cudowny Dar Maryi”. To prawie 3900 osób, które zdecydowały się zawierzyć Jezusowi i Maryi całe swoje życie oraz za pośrednictwem Stowarzyszenia w uroczysty sposób zadeklarować swoją miłość i cześć do Matki Bożej w miejscu Jej objawień z 1917 roku.

Jest to zwieńczenie kampanii „Różaniec – cudowny Dar Maryi”, która trafiła do ponad 139 000 polskich domów. Nasi Przyjaciele otrzymali starannie przygotowane i wydane książeczki z pięknymi rozważaniami różańcowymi, cytatami z Pisma Świętego oraz obrazkami przedstawiającymi sceny biblijne z tajemnic Różańca. W książeczce znajduje się również Akt ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi wg św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Potwierdzenie odmówienia Aktu można było wypełnić i odesłać do Stowarzyszenia, aby wziąć udział w tej wyjątkowej kampanii.

Nazwiska wszystkich jej uczestników zostały wpisane do ozdobnej, pamiątkowej księgi, którą przedstawiciele Stowarzyszenia zawieźli do Fatimy. Księga ma piękną, tłoczoną, posrebrzaną obwolutę z wizerunkiem Maryi objawiającej się dzieciom fatimskim, Której korona, promienie i chmura u Jej stóp zostały pozłocone. Wewnątrz księgi powtórzono treść Aktu oraz zawarto prawie 3900 imion i nazwisk Polek i Polaków, którzy zdecydowali się zawierzyć Jezusowi przez ręce Maryi oraz wziąć udział w naszej akcji.

Po złożeniu księgi w Fatimie nasi przedstawiciele odmówili Różaniec za wszystkich uczestników kampanii.