Msza Święta w Mozambiku za Przyjaciół i Dobrodziejów Stowarzyszenia

październik 2023
Msza Święta w Mozambiku za Przyjaciół i Dobrodziejów Stowarzyszenia

Msza Święta w Mozambiku za Przyjaciół i Dobrodziejów Stowarzyszenia

To wielki dzień dla uczestników kampanii „Wspomóż budowę kaplic w Mozambiku”! Patronujący naszej akcji biskup Alberto Vera Aréjula odprawił Mszę Świętą za wszystkich, którzy przyczynili się do dzieło budowy domu Bożego w tym biednym zakątku świata. Dzięki uprzejmości naszego wolontariusza pracującego w Mozambiku możemy też zobaczyć pierwsze zdjęcia powstających kaplic!


W piątek 13 października biskup Alberto Vera Aréjula, duszpasterz diecezji Nacala, na której obszarze dzięki zaangażowaniu polskich katolików powstają dwie murowane kaplice, odprawił Mszę Świętą za wszystkich uczestników kampanii. Eucharystię sprawowano w prowizorycznym miejscu modlitwy, w którym spotyka się lokalna wspólnota wiernych w oczekiwaniu na zakończenie budowy kaplic.

Na zdjęciach przesłanych przez Bartłomieja Tumiłowicza, naszego wolontariusza i misjonarza pracującego w Mozambiku, możemy zobaczyć licznie zgromadzonych ludzi, w tym kobiety ubrane w barwne, afrykańskie stroje ludowe. Najbardziej radującym serca naszych Przyjaciół widokiem są powstające właśnie kaplice. Jak widać na fotografiach, wznoszone są już ich mury, a miejscowi bardzo cieszą się, że już niedługo wreszcie będą mogli oddawać cześć Panu Bogu w godnym tego miejscu!

W kampanii „Wspomóż budowę kaplic w Mozambiku” Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi poprosiło polskich katolików o pomoc w materialną i modlitewną w dziele budowy kaplic dla ubogiej parafii Nampula na północy Mozambiku, boleśnie doświadczonej przez kataklizmy, epidemie oraz prześladowania ze strony muzułmanów. Wciąż można wziąć udział w akcji – jeśli zabrana ilość środków na to pozwoli, wybudujemy naszym braciom w wierze z Mozambiku jeszcze trzecią kaplicę! Dobrowolną ofiarę można złożyć poprzez stronę: dlamozambiku.pl/