Marksizm kulturowy, Kościół wobec rewolucji. Kluby „Polonia Christiana” w Olsztynie i w Elblągu

2022-03-26 00:00:00
Marksizm kulturowy, Kościół wobec rewolucji. Kluby „Polonia Christiana” w Olsztynie i w Elblągu

Marksistowska rewolucja kulturowa, która już poczyniła spustoszenia w wschodniej Europie, teraz rozlewa się po naszym kontynencie czerpiąc siłę i inspirację w zachodnich elitach. Gość spotkań Klubów „Polonia Christiana” w Elblągu i Olsztynie, Dariusz Rozwadowski, opowie o problemach poruszanych w jego książkach – rewolucji kulturowej w Kościele i w społeczeństwie. Spotkanie w Olsztynie odbędzie się 29 marca, natomiast w Elblągu - dzień później.

 

Równolegle do marksistowsko – leninowskiego eksperymentu w Europie wschodniej, po II wojnie światowej fascynacja i propagowanie lewackich pomysłów trwała w krajach bogatego Zachodu. Dzisiaj już wiemy, że za wieloma inicjatywami lewicowymi stały służby sowieckie, które dążyły do rozkładu społeczeństw Europy Zachodniej i pokonania ideologicznego wroga od środka.

 

Zatrute owoce z tamtych lat sieją ziarno destrukcji społecznej i cywilizacyjnej również dzisiaj. Przykłady powrotów do kanonów socjalizmu i komunizmu są widoczne od Atlantyku po Daleki Wschód, a Polska znajduje się w centrum zmasowanych inicjatyw lewackiej rewolucji kulturowej. Marksistowski marsz przez instytucje kultury, organizacje społeczne i placówki edukacyjne trwale zmienia świadomość kolejnych pokoleń, prowadząc do demoralizacji i odchodzenia od wartości tworzących cywilizację europejską.

 

Gość spotkań Klubów „Polonia Christiana” w Olsztynie i w Elblągu, historyk Dariusz Rozwadowski, w swoich książkach zajmuje się niezwykle ważnym wątkiem rewolucji kulturowej – rewolucją w Kościele oraz w społeczeństwie. Z prac Dariusza Rozwadowskiego nie tylko dowiadujemy się o działalności burzycieli porządku, ale też wyciągamy wnioski o potrzebie i możliwościach skonsolidowania się przeciwko pseudopostępowi i „politycznej poprawności”, która ogranicza wolności obywatelskie. Dariusz Rozwadowski ukończył dwie wyższe uczelnie - Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Akademię Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Jest autorem takich prac, jak „Marksizm kulturowy. 50 lat walki z cywilizacją Zachodu”, „Kościół w obliczu rewolucji” oraz „Bohaterowie upodleni”.

Obydwa spotkania Klubów „Polonia Christiana” są powiązane tematycznie z problematyką książek, które poruszają sprawy ważne we współczesnym świecie.

Spotkanie w Olsztynie pt. „Marksizm kulturowy. 50 lat walki z cywilizacją Zachodu” odbędzie się 29 marca (wtorek) o godz. 18:00 w Warmińsko-Mazurskiej Izbie Rzemiosła i Przedsiębiorczości przy ul. Prostej 38 (sala nr 131 na I piętrze).

Klub „Polonia Christiana” w Elblągu poświęcony tematowi „Kościół w obliczu Rewolucji” odbędzie się 30 marca (w środę) o godz. 18:00. Spotykamy się w siedzibie Stowarzyszenia Elbląscy Patrioci, przy ul. Łączności 3.

Serdecznie zapraszamy – na oba spotkania wstęp wolny!

PiotrSkarga.pl

Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.
Nasze Kluby w Pilźnie i Rakszawie organizują spotkania w ramach cyklu mającego na celu przywrócenie pamięci o wielkim biskupie, Polaku i patriocie - abp. Zbigniewie Szczęsnym Felińskim. Warto, przyjść, posłuchać i podyskutować o tej postaci oraz podobnych do niego wzorach świętości i polskości, i to w dodatku w obecności relikwii świętego hierarchy.
We wtorek 16 kwietnia br. prof. Marek Czachorowski w Klubie „Polonia Christiana” wygłosi wykład pt. „Spór o etykę św. Tomasza z Akwinu”. Mimo dużego upływu czasu nauka, jaką pozostawił on Kościołowi jest wciąż żywa i warta osobistego odkrywania. Zapraszamy więc do Warszawy na spotkanie z prof. Czachorowskim i rozważania o schedzie naukowej oraz religijnej, formującej od wieków wiernych Kościoła Rzymskiego.