Media rozpowszechniają wypaczony wizerunek rodziny

2012-01-13 00:00:00
Media rozpowszechniają wypaczony wizerunek rodziny

Zarzut rozpowszechniania wypaczonego wizerunku rodziny, a szczególnie kobiety, wysunął wobec mediów rektor Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego biskup Enrico Dal Covolo.
 
Biskup zabrał głos na otwarcie zorganizowanego przez tę uczelnię sympozjum pod hasłem „Jaka rodzina dla jakiego społeczeństwa”.
 
Mówiąc o wizerunku kobiety hierarcha zauważył, że przedstawianie jej jako osoby robiącej karierę, agresywnej, zabiegającej o osobistą satysfakcję zawodową kosztem obecności w rodzinie i zaangażowania w jej życie nie ma nic wspólnego z rzeczywistą jej rolą w rodzinie.
 
„Osobiście jestem przekonany, że nawrócenie naszego społeczeństwa wymaga nawrócenia kobiety: jest rzeczą niezbędną i nie cierpiącą zwłoki, by porzuciła ona ten niebezpieczny wizerunek, jaki przynoszą i podsycają środki przekazu” - powiedział rektor Uniwersytetu Laterańskiego. Jego zdaniem “w powszechnym odczuciu rodzina jest dzisiaj wszystkim i zarazem niczym”. Zwłaszcza na obszarach „postępowych” sposób myślenia o niej „rani jej naturę a nawet sakrament, który zapewnia chrześcijańskiej rodzinie łaskę Boga”.
 
Obraz rodziny w kinematografii – na dużym i małym ekranie – był przedmiotem wystąpienia na tej samej sesji przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Rodziny, kardynała Ennio Antonellego, którego zdaniem obraz ten jest „zbanalizowany”. Dlatego należy pamiętać o złożoności rzeczywistości w sytuacji, gdy media wolą mówić wyłącznie o „odruchach instynktu”.
 
Dziekan Papieskiego wydziału duszpasterstwa Redemptor Hominis ksiądz Dario Viganò zaproponował powołanie specjalnego obserwatorium, w skład którego wchodziliby przedstawiciele środowisk akademickich oraz eksperci.


Źródło: KAI
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!