Międzynarodowa Konferencja Naukowa ”Multikulturalizm w Europie: założenia, szanse, zagrożenia”

2016-04-08 00:00:00
Międzynarodowa Konferencja Naukowa ”Multikulturalizm w Europie: założenia, szanse, zagrożenia”
Koło Naukowe Myśli Politycznej i Prawnej oraz Sekcja Doktorancka Koła Naukowego Myśli Politycznej i Prawnej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie we współpracy z Instytutem Ks. Piotra Skargi zapraszają na Międzynarodową Konferencję Naukową "Multikulturalizm w Europie: założenia, szanse, zagrożenia".

W ostatnich miesiącach wszystko wskazuje na to, że lansowana od kilkudziesięciu lat w Europie ideologia multikulturalizmu ponosi fiasko. Masowy napływ przybyszy z Bliskiego Wschodu stawia przed politykami, naukowcami, przywódcami organizacji społecznych i religijnych nowe wyzwania oraz zmusza do ponownego przemyślenia możliwości współżycia w ramach jednego społeczeństwa ludzi różnych kultur, ras i języków.

Na Międzynarodowej Konferencji Naukowej Multikulturalizm w Europie: założenia, szanse, zagrożenia polscy i zagraniczni specjaliści odpowiedzą na pytania tego zjawiska, takie jak:

- Jakie jest pochodzenie ideologii multikulturalizmu i jakie są jej współczesne cele?

- Gdzie się kończy obecnie w Europie „tolerancja” a zaczyna „ksenofobia”?

- Jakie szanse i zagrożenia niesie ze sobą obecna fala imigracji do Europy?

- Czy przybywający do Europy muzułmanie są w stanie przyjąć tzw. „europejskie wartości”?


13.04.2016 r. (środa), godz. 10:00

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

 

Aula im. R. Schumana, ul. Wóycickiego 1/3


Niebawem opublikujemy pełny program konferencji.

 

 

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!