W ciągu ostatnich miesięcy Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Księdza Piotra Skargi z sukcesem zrealizował serię przedsięwzięć dotyczących najważniejszych spraw z życia Polski i Kościoła. Nowy 2015 rok przywitaliśmy szeregiem spektakularnych akcji w obronie Tradycji, Rodziny i Własności.
W styczniu opinią publiczną wstrząsnęła wiadomość o rządowym projekcie zezwolenia na sprzedaż bez recepty wczesnoporonnej pigułki ellaOne. Z inicjatywy Ministra Zdrowia Bartosza Arłukowicza i za zgodą premier Ewy Kopacz niebezpieczna substancja miała być dostępna w każdej aptece, nawet dla niepełnoletnich dziewcząt. Pomysłodawcy tego zamachu na miliony nienarodzonych dzieci tłumaczyli się koniecznością implementacji w Polsce unijnego prawodawstwa, jednocześnie konsekwentnie ignorując i analizy prawne obalające taki punkt widzenia, i przykłady innych państw UE, w tym Niemiec czy Węgier, w których do otrzymania specyfiku niezbędna jest konsultacja lekarska. W obliczu bezpośredniego zagrożenia dla nienarodzonego życia, a także zdrowia i moralności młodych dziewcząt, Instytut Ks. Piotra Skargi i Instytut Ordo Iuris za pomocą portalu Protestuj.pl wspólnie zainicjowały akcję zbierania podpisów pod petycją do premier Ewy Kopacz o zablokowanie szkodliwego rozporządzenia. W ciągu miesiąca pod listem protestacyjnym podpisało się aż 50 tys. osób.
Bardzo głośnym echem odbiło się głosowanie nad ratyfikacją tzw. konwencji przemocowej, która – pod płaszczykiem troski o kobiety – w rzeczywistości miała za zadanie przemycić do Polski prawodawstwo skonstruowane w myśl ideologii gender, wprowadzając m.in. do programów nauczania na wszystkich etapach edukacji informacje o praktykach homoseksualnych, określanych eufemistycznie jako „niestereotypowe role genderowe”. Pomimo licznych ekspertyz wskazujących na fundamentalną niezgodność konwencji z Konstytucją RP, Sejm upoważnił prezydenta Bronisława Komorowskiego do ratyfikacji dokumentu, co wywołało falę społecznego oburzenia. Jego owocem było 40 tys. podpisów pod petycją do prezydenta o skierowanie konwencji do Trybunału Konstytucyjnego. Prezydent ugiął się pod naciskiem i zapowiedział sprawdzenie zgodności unijnego dokumentu z ustawą zasadniczą.
Oczy całego chrześcijańskiego świata są nieustannie zwrócone na celę śmierci w Pakistanie, w której wciąż przebywa Asia Bibi – heroiczna chrześcijanka skazana w 2010 roku na karę śmierci za wierność swojej wierze. W październiku ubiegłego roku pakistański Sąd Apelacyjny podtrzymał najwyższy wymiar kary dla Asii Bibi, tym samym przedłużając gehennę katoliczki przetrzymywanej od pięciu lat w pozbawionej okien czy toalety izolatce. Wciąż jednak istnieje nadzieja na jej uwolnienie. Instytutowi Ks. Piotra Skargi udało się zebrać niemal 30 tys. podpisów pod petycją o uwolnienie Asii Bibi. Zostały one już przekazane amerykańskiej ambasadzie w Pakistanie z żądaniem interwencji dyplomatycznej.
Copyright © by STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ IM. KS. PIOTRA SKARGI | Aktualności | Piotr Skarga TV | Apostolat Fatimy