Niemcy: chadecy chcą powrotu do chrześcijańskich korzeni

2007-08-13 00:00:00

Część chadeckich polityków, widząc w niemieckiej polityce deficyt prawdziwych wartości, zamierza podjąć nową inicjatywę zmierzającą do przywrócenia konserwatywnym partiom ich chrześcijańskich i narodowych korzeni - informuje "Nasz Dziennik". Jej pomysłodawca, należący do młodego pokolenia niemieckich konserwatywnych polityków, sekretarz generalny CSU Markus Soeder, powiedział, że Unia CDU/CSU powinna od nowa kojarzyć się wyborcom z ugrupowaniem chrześcijańskim, gdzie najważniejszą wartością jest człowiek.

W wywiadzie dla dziennika "Die Welt" Soeder stwierdził: - Obecnie ludzie potrzebują więcej wspólnoty, więcej miłości do ojczyzny, albo nawet, można powiedzieć, po prostu więcej patriotyzmu. I dlatego należy jasno mówić, że w bawarskich klasach szkolnych muszą być widoczne krzyże, a nie chustki islamskie, gdyż to właśnie stworzy identyfikację z ojczyzną. Ludziom potrzebna jest duchowa ojczyzna. Ja jestem dumny ze swojego kraju.

Zdaniem sekretarza generalnego CSU, musi być dla wszystkich jasne, że "Unia CDU/CSU nie jest ani liberalna, ani socjalistyczna, lecz właśnie konserwatywna" i właśnie to powinno ją odróżniać od innych partii. By to jednak osiągnąć "o konserwatywnym profilu partii nie można mówić jedynie od czasu do czasu, lecz trzeba działać ciągle, szczególnie teraz, gdy Niemcy niebezpiecznie i wyraźnie skręcają na lewo" - czytamy w "Naszym Dzienniku".

Soeder skrytykował premier Angelę Merkel za zbyt częste uleganie w ważnych sprawach socjaldemokratom. Jego zdaniem, obecne władze CDU za daleko odeszły od prawdziwych wartości konserwatywnych, takich jakie reprezentowali były kanclerz Helmut Kohl lub były premier Badenii-Wirtembergii Erwin Teufel - informuje "Nasz Dziennik".

(źródło: Nasz Dziennik)
Niezłomna osobowość, wielki patriotyzm i pełne oddanie Ojczyźnie – tymi słowami można określić postawę rotmistrza Witolda Pileckiego, który czynnie walczył o wolną Polskę w I i II wojnie światowej, w wojnie polsko – bolszewickiej oraz z władzą komunistyczną po 1945 roku. Na dwa spotkania z dr Anną Mandrelą, poświęcone tematowi kształtowania cnót i charakteru na przykładzie Pileckiego, zapraszają Kluby „Polonia Christiana” do Olsztyna i Elbląga.
W 1977 roku papież Paweł VI kanonizował o. Szarbela Machlufa, zmarłego w Wigilię 1898 roku duchownego maronickiego, mnicha i pustelnika, świętego Kościoła Katolickiego, znanego z licznych uzdrowień. Na najbliższych spotkaniach prowadzonych w obecności relikwii św. Szarbela, zorganizowanych w Poznaniu i we Wrocławiu, o życiu świętego opowie działacz katolicki Jacek Kotula.
W dniach 11-12 maja w Krakowie odbędzie się Krakowski Kiermasz Dobrej Książki, który będzie okazją do spotkania się w jednym miejscu z publicystami i naukowcami nie poddającymi się trendowi politycznej poprawności i uległości wobec dyktatu mediów głównego nurtu. Interesująco zapowiada się także przedpremierowa emisja „Cyber-niewolników” – nowego odcinka „Władców świata” wyprodukowanego przez nasze Stowarzyszenie.
Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.