Niemcy: lewacy podpalają luksusowe auta

2007-08-14 00:00:00


Właściciele drogich samochodów co weekend drżą o auta. Lewacy w Berlinie i Hamburgu podpalają je w ramach walki z kapitalizmem i niesprawiedliwością społeczną - donosi "Rzeczpospolita". Według dziennika, Niemcy skręcają dziś w lewo.

Grupa lewackich terrorystów Militante Gruppe (MG) działa od kilku lat. Jak informuje "Rz", to jej aktywistów obawiają się właściciele luksusowych samochodów, które niemal każdego weekendu płoną w Berlinie czy Hamburgu. Kilka dni temu do aresztu - pod zarzutem współpracy z MG - trafił Andrej H., znany w Berlinie socjolog. Specjalista od przemian zachodzących w zamożnych dzielnicach dużych miast miał opracować manifest lewackiej grupy terrorystycznej.

Policja naliczyła w ostatnich miesiącach kilkadziesiąt takich incydentów - czytamy w "Rz". Gazeta zastanawia się, czy to początek walki z systemem społecznym, wzorowanej na terrorystach z Frakcji Czerwonej Armii (RAF)? - Nie należy tego zjawiska bagatelizować, ale nie widzę związku z wydarzeniami sprzed 30 lat, kiedy RAF rozpoczynała swe protesty podpalając domy towarowe - tłumaczy Stefan Lamby, ekspert od terroryzmu.

Lamby widzi jednak podobieństwo między aktywizacją dzisiejszych lewaków a aktywnością tzw. pozaparlamentarnej opozycji (APO) z końca lat 60., gdy konstytuowała się RAF. - Wtedy, tak jak teraz, rządziła wielka koalicja SPD i CDU/CSU. Osłabienie opozycji parlamentarnej sprzyja działaniom grup protestujących przeciw porządkowi społecznemu - wyjaśnia.

Coraz więcej obywateli domaga się odbudowy państwa opiekuńczego. Prawie trzy czwarte z nich jest zdania, że zadaniem rządu jest zapewnienie sprawiedliwości społecznej. Już jedna trzecia Niemców definiuje swe poglądy jako lewicowe. To dwa razy więcej niż w początkach lat 80. minionego stulecia. Równocześnie trzykrotnie zmniejszyła się liczba osób zaliczających się do prawicy - czytamy w "Rzeczpospolitej". Nieco ponad połowa Niemców uważa, że bliskie im są pozycje w środku politycznego spektrum.


(źródło: Rzeczpospolita)
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.
2025 rok będzie niewątpliwie rokiem, w którym lewackie środowiska będą chciały osiągnąć jeden z swoich ideologicznych celów – wprowadzenie (pod pretekstem zwiększania świadomości na temat zdrowia) edukacji seksualnej według własnej wizji. Czym takie eksperymenty kończą się widzimy, czytając wiadomości z krajów zachodniej Europy o demoralizujących zajęciach prowadzonych już nawet w przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych. W styczniu obrońcy normalności w polskich szkołach organizują protesty w obronie polskiej szkoły – w stolicach Małopolski i Pomorza Zachodniego.
Kontynuując inicjatywę SKCh im. Ks. Piotra Skargi i grupy Apostolatu Fatimy, spotykamy się w najbliższy piątek 3 stycznia 2025 r. na wspólnej modlitwie. Gorąco zachęcamy Państwa do dołączenia, co można uczynić osobiście (w Krakowie) lub zdalnie za pośrednictwem transmisji na żywo przez serwis YouTube.
Miło nam poinformować, iż w mijającym roku 2024 do siedziby naszego Stowarzyszenia ponownie napłynęły bardzo liczne życzenia z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego. Wśród nadawców życzeń, za które składamy serdeczne Bóg zapłać, nie zabrakło biskupa, kapłanów z różnych parafii, jak też i i licznego grona świeckich, w tym Apostołów Fatimy.