Niemiecki sąd karze dwóch księży za artykuł o nadużyciach seksualnych

2021-07-26 00:00:00
Niemiecki sąd karze dwóch księży za artykuł o nadużyciach seksualnych

Donos przeciwko polskiemu ks. prof. Dariuszowi Oko i redaktorowi naczelnemu niemieckiego czasopisma „Thelogisches” ks. prof. Johannesowi Stöhrowi złożył ks. Wolfgang Rothe, znany z publicznego błogosławienia par jednopłciowych i promowania ruchu LGBT. W swojej karierze ks. Wolfgang Rothe zasłynął m.in. z sprawowania funkcji wicerektora seminarium w Austrii, opisywanym w prasie jako „jaskinia potwornych pedofilów, teatr perwersji, habsburska Sodoma”.

 

Donos skandalisty

 

Ks. Wolfgang Rothe, autor donosu na ks. prof. Oko i ks. prof. Stöhra, stał się słynny po artykule włoskiego dziennika „Corriere della Sera”, opisującym to co działo się w austriackim seminarium, gdzie dochodziło do homoseksualnych orgii i alkoholowych imprez „urozmaicanych” seksem. Dowodami upadku seminarium było wykrycie przez austriacką policję na seminaryjnym komputerze ponad 40 tys. zdjęć i filmów pornograficznych, w tym zawierających sceny seksu ze zwierzętami i gwałt na pięcioletnim chłopcu. Do mediów trafiło m.in. zdjęcie ks. Wolfganga Rothe całującego się z jednym z kleryków seminarium.

Ujawnienie afery doprowadziło do przeniesienia ks. Wolfganga Rothe na stanowisko wikarego na przedmieściach Monachium, ale nie zmieniło jego preferencji. W bawarskiej parafii ks. Rothe publicznie błogosławi pary homoseksualne za co zasłużył już na „ostrzeżenie kanoniczne”, otwierające drogę do uruchomienia procesu usuwania księdza z stanu kapłańskiego. Otwarte opowiedzenie się po stronie ideologii LGBT skutkuje aktywnością ks. Rothe skierowaną na ściganie duchownych badających efekty powiązań i oddziaływania lobby szkodzącego Kościołowi.

 

Komu nie jest po drodze z nauką?

 

Naukowy artykuł ks. prof. Dariusza Oko, który stał się pretekstem do złożenia przez ks. Rothe donosu, zawierał opisy sytuacji, gdy władza w strukturach kościelnych była nadużywana a nadużycia seksualne – także wobec dzieci i kleryków – były tuszowane. Co istotne, w artykule, który posłużył niemieckiemu księdzu – skandaliście jako pretekst do złożenia zawiadomienia do prokuratury w Kolonii, ks. prof. Dariusz Oko posługuje się cytatami z wypowiedzi papieży – Benedykta XVI i Franciszka.

Redaktorem naczelnym niemieckiego czasopisma naukowego „Theologisches” jest dziewięćdziesięcioletni ks. prof. Johannes Stöhr, autor wielu publikacji teologicznych. Dużym dorobkiem naukowym może pochwalić się również ks. prof. Dariusza Oko, którego publikacja pt. „Lawendowa mafia”, wydana w 2020 roku, odbiła się szerokim echem w Polsce. Czytelnicy wydawnictw Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej Ks. Piotra Skargi (PCh24.pl, PCHTV) oraz magazynu „Polonia Christiana” (wydawanego przez Stowarzyszenie Polonia Christian) również znają ks. prof. Dariusza Oko z jasnych opinii, formułowanych na bazie olbrzymiej wiedzy naukowej.

 

Kara za niewygodne tematy

 

W atmosferze jaka panuje na Zachodzie wobec poruszania problemów pedofilii i LGBT nie dziwi fakt, że niemiecki sąd w błyskawicznym tempie wydał dwa wyroki nakazowe wobec ks. prof. Dariusza Oko i sędziwego ks. prof. Johannesa Stöhra. Za naukowy artykuł jego autor i redaktor naczelny czasopisma są zagrożeni karą od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności. Taka sankcja może być nałożona na obydwu duchownych za publikację materiału o homoseksualnych praktykach lobby działającego wewnątrz Kościoła katolickiego.

W obronę księży profesorów zaangażował się Instytut na rzecz kultury prawnej Ordo Iuris z Polski, który skorzysta z pomocy prawników niemieckich z Frankfurtu. Są oni gotowi do obrony ks. prof. Dariusza Oko oraz ks. prof. Johannesa Stöhra przed niemieckimi sądami. Obrońcy obydwu duchownych deklarują, że w razie konieczności wystąpią także przed Trybunałem Konstytucyjnym w Karlsruhe oraz Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu.

Karanie za udokumentowany i fachowo napisany artykuł naukowy będzie sprawą precedensową w obliczu ofensywy ideologii LGBT i może okazać się wiele znaczącym precedensem, który będzie oddziaływał na kwestie wolności badań naukowych, sumienia i słowa na obszarze Unii Europejskiej.

Na pierwszej audiencji dla członków Kolegium Kardynalskiego Ojciec Święty wyjaśnił motywy, jakie stały za wyborem imienia Leona XIV. Wybrany 8 maja na papieża i biskupa Rzymu Leon XIV, podczas spotkania z kardynałami, przypomniał też, że „wszyscy papieże są jedynie pokornymi sługami Boga i braci”.
Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025