Niezłomna w obronie dzieci. Kluby „Polonia Christiana” zapraszają na spotkania o Mary Wagner

2024-01-29 00:00:00
Niezłomna w obronie dzieci. Kluby „Polonia Christiana” zapraszają na spotkania o Mary Wagner

Kobietom i lekarzom w klinikach aborcyjnych rozdaje medaliki i róże, modli się o ocalenie dzieci skazywanych na zabicie przez rodziców i medyków. Za te „winy” przesiedziała w więzieniu już kilka lat, ale nie zamierza ustępować w walce o obronę życia poczętego. O bohaterskiej walce kanadyjskiej działaczki Mary Wagner opowiadać będzie znany działacz pro-life Jacek Kotula, który dwukrotnie gościł Mary Wagner w Polsce. Kluby „Polonia Christiana” zapraszają do Łańcuta (4 lutego) i Sarzyny (24 lutego).

Z katolickiej rodziny

 

- Kiedy jestem już prowadzona przez policję, to jest to czas na zanurzenie się w modlitwę. Nie jest to czas stresujący– dodaje Mary. O wiele większym ciężarem jest dla niej bycie w miejscu, w którym dochodzi do mordowania nienarodzonych dzieci – czytaliśmy w grudniu 2020 roku na portalu PCh24.pl w artykule poświęconym Mary Wagner.

 

Kanadyjska działaczka pro life urodziła się 12 lutego 1974 roku w Nanaimo na wyspie Vancouver, w zachodniej części Kanady. Mary Wagner pochodzi z wielodzietnej katolickiej rodziny. Z wykształcenia jest filologiem, anglistką i romanistką, ale jej życie wypełnione jest nieustanną walką o ochronę życia dzieci w łonie matki, które kanadyjskie „prawo” pozwala bezkarnie zabijać. Bywała już w Polsce, włączając się w akcje uświadamiające prawdę o aborcji i przestrzegając przez prawnym sankcjonowaniem zabijania bezbronnych dzieci w łonach matek.

 

Bezprawie pozwala zabijać niewinnych

 

W artykule z 2018 roku, opublikowanym na portalu PCh24.pl, tak opisywane są – w rozumieniu kanadyjskiego „prawa” – winy Mary Wagner: „Mary Wagner po raz pierwszy trafiła do aresztu w 2012 roku. Wyrok ogłoszono dopiero latem 2014 roku, a na jego poczet sąd zaliczył przebywanie w areszcie. Kanadyjka ponownie trafiła doń w 2014 roku. Wszystko z powodu rozdawania róż matkom w klinice aborcyjnej w Toronto i przekonywania ich, że zabijanie własnych dzieci nie jest dobrym rozwiązaniem dla nikogo. Wagner zwolniono w lipcu 2015 roku. Następnie w grudniu tego roku ponownie zdecydowała się na wejście do placówki aborcyjnej. Namawiała wówczas kobiety do przemyślenia swej decyzji o aborcji. W efekcie ponownie została pozbawiona wolności. Jednak została zwolniona w kwietniu 2016 roku. Sąd wprawdzie wydał wyrok skazujący, jednak ponownie zaliczył przebywanie w areszcie na poczet kary.” 

 

Mary Wagner to postać niezwykła, to kobieta, która budzi sumienia w zlaicyzowanym kanadyjskim społeczeństwie i daje przykład obrońcom życia na całym świecie.

 

Czas obudzić sumienia

 

Działalność Mary Wagner burzy spokój uśpionych sumień zachodniego społeczeństwa, które osunęło się w otchłań materialnego dobrobytu, zapominając o wartościach duchowych. Życie i działalność kanadyjskiej bohaterki ruchu pro life przybliży nam Jacek Kotula, także znany z akcji uświadamiających potrzebę obrony życia nienarodzonych.

 

Dwa spotkania Klubów „Polonia Christiana”, poświęcone Mary Wagner, odbędą się na Podkarpaciu w lutym. Tytuł obydwu spotkań brzmi: „Mary Wagner – 6 lat w więzieniu za obronę życia”. Zapraszamy Państwa serdecznie i zachęcamy do podzielenia się tą informacją z znajomymi. Wstęp na Kluby „Polonia Christiana” jest wolny!

 

Poniżej podajemy terminy i miejsca organizowanych spotkań:

- Łańcut: 4 lutego (niedziela) 2024 r. godz. 17.00, Zespół Placówek Oświatowych - BURSA, ul. Armii Krajowej 51 D, Łańcut;

- Sarzyna: 24 lutego (sobota) 2024 r. godz. 17.30, Dom Parafialny przy parafii św. Sebastiana, Sarzyna 373.

 

Klub „Polonia Christiana”

W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.