Niezwykłe rozważania na każdy dzień Wielkiego Postu

2019-03-12 00:00:00
Niezwykłe rozważania na każdy dzień Wielkiego Postu

Wielki Post to szczególny czas dla każdego katolika, dlatego też, jak co roku Stowarzyszenie im. Ks. Piotra Skargi zachęca, aby godnie przeżyć te 40 dni i dobrze przygotować się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Pomóc w przygotowaniach może bezpłatny e-book Wielki Post, zawierający 40 wartościowych rozważań. Aby go otrzymać, wystarczy kliknąć w ten link.

 

W ramach kampanii czeka na Państwa bezpłatny e-book Wielki Post, który w wygodny sposób mogą Państwo odtwarzać na swoim komputerze, tablecie lub smartfonie. Publikacja zawiera 40 wartościowych rozważań, przygotowanych na każdy dzień Wielkiego Postu.

 

Znajdują się w niej rozmyślania na temat Krzyża, modlitwy, pokuty, jałmużny czy cierpienia, autorstwa świętych i duchowych przewodników, między innymi św. Jana Marii Vianneya, św. Charbela Makhloufa, św. Jana Pawła II, św. Cypriana z Kartaginy czy św. Siostry Faustyny.

 

Modlitwa sióstr zakonnych

 

To jednak nie wszystko. Na stronie WielkiPost.org mogą Państwo zapisać wszystkie swoje intencje, w których będą modlić się zaprzyjaźnione ze Stowarzyszeniem siostry benedyktynki. Może to być np. prośba o modlitwę za kogoś, kto jest Państwu szczególnie bliski, mogą Państwo przekazać wszystkie sprawy, które Was trapią lub te, za które chcą Państwo podziękować Panu Bogu. Zachęcamy do skorzystania z tego przywileju!

 

PiotrSkarga.pl

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!