Nowa Zelandia: sukces organizacji pro-life w walce z aborcją

2007-10-10 00:00:00

Czołowa nowozelandzka organizacja pro-life wygrała pierwszą potyczkę sądową w walce z obowiązującym w tym kraju od 1977 r. prawem aborcyjnym. Sąd wyższej instancji zdecydował o rozpatrywaniu sprawy z powództwa organizacji "Prawo do Życia" przeciwko Nadzorczemu Komitetowi Aborcyjnemu (ASC) – informuje KAI.


Zdaniem działaczy pro-life, ASC zamiast, jak pierwotnie planowano, służyć radą kobietom, jest używany do propagowania zabiegów aborcyjnych bez względu na powody. Ich zdaniem rządowa agencja fałszywie zinterpretowała prawo. Nie udało jej się też zrealizować wyznaczonego celu, jakim było "powstrzymanie aborcji na żądanie i zapewnienie ochrony nienarodzonym".

Sędzia Simon Franc odrzucił wniosek ASC o oddalenie powództwa w tej sprawie, stwierdzając, że skarga przeciwników aborcji zawiera próbę "uzyskania odpowiedzi na pytanie, kiedy prawo uznaje kogoś za żywego i w związku z tym mającego ludzkie prawa na mocy Karty Praw Nowej Zelandii". Organizacja podała do sądu również prokuratora generalnego.

Nowozelandzcy przeciwnicy aborcji zauważają, że 98 proc. przypadków aborcji na wyspie aprobuje się, tłumacząc to chęcią poprawy zdrowia psychicznego kobiety, podczas gdy - jak dowodzą badania naukowe - jest wręcz odwrotnie; to właśnie aborcja okazuje się głównym czynnikiem wywołującym depresję, stany lękowe, uzależnienie od substancji psychoaktywnych i prowadzi do prób samobójczych u kobiet poprzednio zdrowych psychicznie.

Zdaniem przedstawicieli organizacji pro-life, aborcji w Nowej Zelandii dokonuje się pod przykrywką terapii psychicznej.

Komitet w swoim dorocznym raporcie przedstawianym w parlamencie podał, że w 2005 r. wykonano ponad 17,5 tysięcy aborcji, zaś rok wcześniej ponad 18 tys.

Źródło: KAI
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.
2025 rok będzie niewątpliwie rokiem, w którym lewackie środowiska będą chciały osiągnąć jeden z swoich ideologicznych celów – wprowadzenie (pod pretekstem zwiększania świadomości na temat zdrowia) edukacji seksualnej według własnej wizji. Czym takie eksperymenty kończą się widzimy, czytając wiadomości z krajów zachodniej Europy o demoralizujących zajęciach prowadzonych już nawet w przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych. W styczniu obrońcy normalności w polskich szkołach organizują protesty w obronie polskiej szkoły – w stolicach Małopolski i Pomorza Zachodniego.
Kontynuując inicjatywę SKCh im. Ks. Piotra Skargi i grupy Apostolatu Fatimy, spotykamy się w najbliższy piątek 3 stycznia 2025 r. na wspólnej modlitwie. Gorąco zachęcamy Państwa do dołączenia, co można uczynić osobiście (w Krakowie) lub zdalnie za pośrednictwem transmisji na żywo przez serwis YouTube.
Miło nam poinformować, iż w mijającym roku 2024 do siedziby naszego Stowarzyszenia ponownie napłynęły bardzo liczne życzenia z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego. Wśród nadawców życzeń, za które składamy serdeczne Bóg zapłać, nie zabrakło biskupa, kapłanów z różnych parafii, jak też i i licznego grona świeckich, w tym Apostołów Fatimy.