W kioskach, dobrych salonach prasowych oraz na stronie ksiegarnia.piotrskarga.pl można już kupić 38. numer najlepszego w Polsce katolickiego magazynu ilustrowanego. Tym razem redakcja postanowiła podsumować 25-lecie III RP, zapraszając do tego m.in. Grzegorza Brauna i Stanisława Michalkiewicza. Tematem okładkowym pisma jest natomiast pogardzane dziś wciąż w naszym rozbrojonym kraju prawo do obrony.
O „Bantustanie Czeciaerpe” pisze w najnowszym numerze magazynu Jerzy Wolak. Redaktor pisma „Polonia Christiana” przypomina, że termin Bantustan ukuty został w Republice Południowej Afryki „na określenie terytoriów tworzonych specjalnie dla mieszkańców drugiej kategorii jako formalnie niepodległe republiki będące w rzeczywistości swoistymi rezerwatami pozbawionymi najmniejszych szans na niezależność i samostanowienie, z założenia uniemożliwiające mieszkańcom rozwinięcie jakiejkolwiek wolnej aktywności społecznej, politycznej czy kulturalnej, rządzone przez figurantów bez faktycznego poparcia rodaków, wiernie za to realizujących wytyczne swych zewnętrznych mocodawców”. Jak ulał pasuje do dzisiejszej Polski, nieprawdaż?
Podsumowując ćwierćwiecze III RP autorzy „PCh” zajęli się również m.in. Bractwem Okrągłego Stołu, kulisami transformacji i pozycją Kościoła w Polsce po 1989 roku.
38. numer magazynu „Polonia Christiana” to także teksty o prawie do obrony własnej przed rozmaitymi agresorami, debata na temat konserwatywnego przełomu w Rosji, a także kontynuacja cyklu publikacji na temat Unii Europejskiej w 10 lat po wejściu Polski w jej skład.
Gorąco zachęcamy również do lektury rozmowy z Marguerite Peeters. - Gender stał się normą polityczną i jako globalną normę polityczną wdrażają go w życie liczne ministerstwa oświaty, by potem zgodnie z tymi wytycznymi postępować. Oznacza to, że stoimy wobec planu transformacji społecznej, który, zaczynając swe działanie od małych dzieci, ma przynieść nowe społeczeństwo globalne – powiedziała w rozmowie z dziennikarzami magazynu „Polonia Christiana” dyrektor Instytutu Dialogue Dynamics badającego mechanizmy globalizacji.
W majowym numerze pisma nie mogłoby zabraknąć tekstów poświęconych Najświętszej Maryi Pannie. O konieczności poświęcenia tego miesiąca w sercach katolików Matce Bożej pisze kard. Raymond Leo Burke. Do zwrotu korony Królowej Polski namawia na łamach „PCh” Grzegorz Braun.