9. numer Przymierza z Maryją

marzec, kwiecień 2003 2003
Drodzy Przyjaciele,

To już drugi Wielki Post i Święta Wielkanocne jakie wspólnie z Wami przeżywamy, oddając w Wasze ręce nr 9 „Przymierza z Maryją". Po raz kolejny w tym świętym dla Kościoła katolickiego czasie zagłębiamy się w najświętsze tajemnice naszego Odkupienia przez Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Pana Naszego Jezusa Chrystusa.
Aby jeszcze lepiej zrozumieć za jak wielką cenę dokonało się nasze zbawienie, tematem głównym obecnego wydania postanowiliśmy uczynić wspaniałą relikwię, która jest najbliższym świadkiem tego najważniejszego dla całej ludzkości wydarzenia, jakim było Zmartwychwstanie Zbawiciela. Czytając artykuł o Całunie Turyńskim, szczególnie w czasie Wielkiego Tygodnia, rozważmy niewysłowione cierpienia Pana Jezusa, który z miłości ku nam oddał się jako ofiara całopalna za nas. Żałujmy za nasze grzechy i prośmy miłosiernego Boga o przebaczenie w sakramencie spowiedzi świętej. Oby ta drogocenna Krew Zbawiciela, która tak obficie została wylana na Kalwarii, wyjednała nam przebaczenie i nawrócenie.
W dziale „Lektura Duchowa" umieściliśmy fragmenty kazania św. Jana Marii Vianney'a „O spowiedzi". Ów wielki święty pomaga nam dobrze przygotować się do tego sakramentu i daje konkretne wskazówki do rachunku sumienia, żalu za grzechy, mocnego postanowienia poprawy, szczerej spowiedzi i zadośćuczynienia. Chciejmy odbyć naszą spowiedą wielkopostną godnie i w ten sposób dobrze przygotować się na spotkanie ze Zmartwychwstałym Zbawicielem.
Ks. Tomasz Dawidowski w „Słowie Kapłana" pisze o obowiązku, jaki pod groąbą popełnienia grzechu śmiertelnego spoczywa na każdym katoliku. Jest nim komunia święta wielkanocna.
Dział „Święte Wzory" tym razem poświęciliśmy sylwetce wielkiego czciciela Matki Bożej - św. Ludwikowi Marii Grignion de Montfort. Ów wielki święty zwany jest też apostołem Maryi, ze względu na propagowanie nabożeństwa całkowitego oddania Matce Bożej.
W „Zapomnianych Prawdach i Wartościach" przypominamy, jak wielkie znaczenie dla właściwego rozwoju człowieka ma ochrona własności prywatnej i rodziny.
Na „Stronach Maryjnych" tym razem umieściliśmy wizerunek Matki Bożej Licheńskiej - Bolesnej Królowej Polski wraz z opisem objawień i kultu tego cudownego wizerunku.
Ponadto jak zawsze znajdziecie tu działy: „Rodzina", „Listy od Przyjaciół", „Nasze Kampanie", „Fatima" i „Dlaczego Matka Boża Płacze"?
Życzę owocnej lektury, która będzie pobudzała do jeszcze głębszego oddania Maryi i zawierzeniu Jej w tych trudnych - również dla Kościoła - czasach.
Na radosne przeżywanie Świąt Zmartwychwstania Pańskiego od całej redakcji „Przymierza z Maryją" przyjmijcie Drodzy Przyjaciele najserdeczniejsze życzenia wielu Łask Bożych dla Was i Waszych bliskich. Niech z tych Świąt płynie dla nas głęboka wiara i niezachwiana nadzieja w ostateczny triumf Zmartwychwstałego Pana nad śmiercią, piekłem i szatanem. Oby nasza codzienna walka, jaką toczymy ze złem, była zawsze ożywiana radością z całkowitego zawierzenia Bogu oraz nadzieją naszego zmartwychwstania i spotkania ze Zbawicielem, który wiernym swym żołnierzom da wytchnienie i nagrodę na całą wieczność u boku swej Przenajświętszej Matki.
W Jezusie i Maryi

Sławomir Skiba,
redaktor naczelny
Kliknij w baner, aby przejść na stronę pisma „Przymierze z Maryją”.

Jeśli chcesz otrzymać najnowszy numer „Przymierza z Maryją”, wystarczy że podasz nam tutaj swoje dane adresowe. Dzięki temu będziemy mogli wysłać do Ciebie „Przymierze” pocztą tradycyjną. 

 

Zapraszamy także na stronę PrzymierzezMaryja.pl, na której znajdziesz teksty z najnowszego oraz wszystkich archiwalnych numerów pisma.

 

Poniżej prezentujemy spis treści aktualnego „Przymierza z Maryją”:

Spis treści:
UWAGA!
Przymierze z Maryją
WYSYŁAMY
BEZPŁATNIE!