O egzorcyzmach w Poznaniu...

2013-03-25 00:00:00
O egzorcyzmach w Poznaniu...
Klub "Polonia Christiana" był organizatorem czwartkowego (21 marca) spotkania w Muzeum Archidiecezjalnym w Poznaniu. W trakcie wykładu o. Aleksander Posacki SJ poruszył niezwykle istotną kwestię egzorcyzmów oraz współczesnych zagrożeń duchowych, a także sposobów walki ze złem osobowym.

O. Aleksander Posacki SJ - to znany demonolog, doktor habilitowany teologii, doktor filozofii, ekspert z dziedziny zagrożeń duchowych, publicysta i duszpasterz, konsultant egzorcystów katolickich w Polsce i zagranicą.

"... osoba opętana w sposób paranormalny wyczuwa przedmioty związane z sacrum. Krzyż, wodę święconą itp. Osoba histeryczna, jeśli się jej zasugeruje, że jakaś woda jest wodą święconą, będzie reagować awersją. Osoba opętana, nawet jak się jej zasugeruje, że woda zwykła jest wodą święconą, reagować nie będzie. Skąd ona to wie? Człowiek nie ma możliwości zdobyć takiej wiedzy. Kolejny dowód: sprawa znajomości języków. Żadna hipoteza nie potrafi objaśnić, jungowska idea nieświadomości zbiorowej też nie, że nagle człowiek mówi biegle językami, których się nie uczył. I nie da się wytłumaczyć tego amnezją: że się kiedyś uczył i zapomniał. Nikt nie nauczy się wszystkich języków świata, włącznie z wymarłymi..." (o. Aleksander Posacki SJ).

To niezwykle interesujące wydarzenie zgromadziło przeszło 200 słuchaczy, którym dane było wysłuchać o wzrastającej liczbie opętań i potrzebie gorliwej i bardziej bezwzględnej walki ze złem uosobionym.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.
Od kanonizacji libańskiego duchownego, świętego Szarbela, minęło już blisko pół wieku ale historie z Jego życia i dokonanych cudach budzą nadal wielkie zainteresowanie. O kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufie Antunemie Machlufemie, czyli świętym Szarbelu, będzie się można więcej dowiedzieć podczas spotkań Klubów „Polonia Christiana” w Szczecinie, Stargardzie i Choszcznie. Na spotkaniach pod tytułem „Święty Szarbel i Jego cuda” będą obecne z relikwie libańskiego świętego.