Ocalić polską szkołę przed zniszczeniem. 14 października konferencja w Warszawie

2024-10-02 00:00:00
Ocalić polską szkołę przed zniszczeniem. 14 października konferencja w Warszawie

Jaka przyszłość czeka polską szkołę? Jakie zagrożenia dla młodego pokolenia i środowiska nauczycielskiego serwuje nam nowa lewicowa władza? Konferencja oświatowa pt. „Szkoła w Polsce – dekonstrukcja i fundamenty odbudowy” jest reakcją środowisk, które nie chcą dopuścić do degradacji procesu edukacji oraz chcą uchronić dzieci i młodzież przed błędami, już mocno widocznymi w krajach Zachodu. Organizatorami konferencji są Stowarzyszenie Nauczycieli i Pracowników Oświaty „Nauczyciele dla Wolności” razem z Koalicją na Rzecz Ocalenia Polskiej Szkoły, do której akces złożyło także nasze Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi.

 

W Dniu Edukacji Narodowej

 

O niebezpiecznych tendencjach dotykających polskie placówki edukacyjne będą dyskutować eksperci oświatowi, naukowcy, prawnicy i psychologowie, a także nauczyciele i rodzice. Spotkanie środowisk obrońców szkoły będzie też okazją do przedstawienia faktów na temat szkodliwych zjawisk, jakie zachodzą w naszym kraju. Konferencja odbędzie się pod patronatem Wicemarszałka Sejmu RP Krzysztofa Bosaka w Sali Kolumnowej Sejmu RP w Dniu Edukacji Narodowej, 14 października 2024 roku w godzinach 11.00-17.00.

 

Jak czytamy na stronie internetowej KROPS: „Koalicję na Rzecz Ocalenia Polskiej Szkoły tworzy ponad 70 organizacji społecznych: rodzicielskich, nauczycielskich, wolnościowych, lokalnych, patriotycznych, polonijnych, które łączy troska o wychowanie przyszłych pokoleń Polaków. Jako rodzice, nauczyciele, społecznicy, po prostu zaangażowani polscy obywatele nie możemy spokojnie patrzeć, jak krok po kroku niszczona jest polska edukacja. Dlatego postanowiliśmy połączyć siły, tworząc KROPS. Łączy nas troska o prawdziwie polską, opartą na klasycznych wartościach i tradycyjnych wzorcach, wychowującą w duchu umiłowania Ojczyzny szkołę.”

 

Klasyczne wartości i tradycja

 

Obchodzące w tym roku jubileusz 25-lecia działalności społecznej, kulturalnej i religijnej Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi od początku powstania KROPS uczestniczy w pracach i akcjach w obronie polskiej szkoły. O zagrożeniach, jakie środowiska lewicy krajowej i europejskiej przygotowują dla społeczeństw różnych krajów mass media wydawane przez SKCh piszą od lat.

 

- Udział naszego Stowarzyszenia w Koalicji na Rzecz Ocalenia Polskiej Szkoły jest naturalną reakcją na działania Ministerstwa Edukacji Narodowej, które prowadzą do kalkowania niebezpiecznych wzorców z Zachodu na grunt polski. Deprawacja, zepsucie moralne, odrzucanie tradycyjnych wartości i nihilizm moralny idą dzisiaj w parze z upadkiem całego procesu edukacji. Zamiast proponować odbudowę procesów edukacji na fundamencie sprawdzonych wartości rządzący dzisiaj naszym krajem chcą pełnej dekompozycji społecznej, odcięcia się od wartości narodowych i religijnych. To droga donikąd. To na pewno kierunek zgubny dla wszystkich pokoleń i dlatego nie możemy do tego dopuścić, a jednym z bastionów obrony powinna być dobra polska szkoła – mówi Przemysław Kołtun, członek zarządu Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi.

 

Szkoła w czasach globalizacji

 

Co istotne, w zakresie planowanych na konferencji tematów są nie tylko panele dyskusyjne i referaty stawiające diagnozę obecnej sytuacji, ale także wystąpienia proponujące sposoby wyjścia z dzisiejszej zapaści polskiej edukacji.


Tematy przewidziane w programie to m.in.: „Szkoła post-prawdy, post-normy, post-wiedzy”, „Nowa rola szkoły w planach globalnych przekształceń społecznych”, „Idee, które zamieniają się w szkolne dramaty”, „Szkoła między pomysłami władz a ich realizacją”, „Profil absolwenta. Sterowanie wewnętrzne a formatowanie zewnętrzne młodego człowieka”, „Edukacja antydyskryminacyjna – nieoczekiwane zagrożenia”, „Przywrócić ład edukacyjny”, „Czy i jakim sposobem Polska może odzyskać inicjatywę edukacyjną?”

 

Konferencja pt. „Szkoła w Polsce – dekonstrukcja i fundamenty odbudowy” jest organizowana w budynku Sejmu RP i dlatego, ze względów proceduralnych i porządkowych, potrzebne są wcześniejsze zgłoszenia uczestników. Zgłoszeń należy dokonywać przez stronę internetową nauczycieledlawolnosci.pl .


Sam udział w konferencji jest bezpłatny, chętni mogą wesprzeć organizatorów datkami składanymi przez portal zrzutka.pl .

 

piotrskarga.pl

Obecny kryzys Kościoła od czasów Soboru Watykańskiego II charakteryzuje się doktrynalną i liturgiczną dwuznacznością, niejasnością i współistnieniem sprzecznych doktryn i praktyk liturgicznych, co jest właśnie podstawową cechą modernizmu, którego ten sam Sobór Watykański II był częściowo katalizatorem – powiedział w swoim wystąpieniu na XXI Kongresie Konserwatywnym w Krakowie Bp. Athanasius Schneider, tegoroczny Laureat Nagrody im. Księdza Piotra Skargi.
Już w czwartek 24 października do szczecińskiego Klubu „Polonia Christiana” zawita prezes Instytutu Ordo Iuris z wykładem zatytułowanym „Europejski rozbiór Polski – czas zamachu na Konstytucję i sprzedaż suwerenności”. Zapraszamy - wstęp wolny!
Zniszczenia dokonane przez powódź, jaka dotknęła niedawno południe Polski, wymagają poświęcenia i pomocy każdego z nas. Członkowie oraz pracownicy Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi na miejscu, w Kłodzku, pomagali ojcom franciszkanom w likwidacji skutków zalania budynków klasztornych. Prowadzona jest także przez stowarzyszenie zbiórka funduszy, która pomoże jak najszybciej przywrócić normalny tryb życia zakonnego.
Już w poniedziałek 14 października w warszawskim Pałacu Prymasowskim odbędzie się konferencja poświęcona tematom kluczowym z perspektywy każdego katolika. „Debata o stanie Wiary w perspektywie Dwutysiąclecia Dzieła Odkupienia” – pod tym tytułem przeprowadzimy dyskusję z udziałem JE ks. bp. Athanasiusa Schneidera, red. Grzegorza Górnego i red. Krystiana Kratiuka. Zapraszamy do przybycia!
Przed nami kolejne spotkanie w gronie Przyjaciół i Dobrodziejów Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi na wspólnej modlitwie różańcowej!