Odmówili leczenia trzylatki, bo jest upośledzona umysłowo

2012-01-20 00:00:00
Odmówili leczenia trzylatki, bo jest upośledzona umysłowo

Nastały czasy, przed którymi katolicy ostrzegali od dawna. Po tym, jak społeczeństwa zgadzały się, by w majestacie prawa zabijać nienarodzone dzieci tylko dlatego, że są chore, następny krok musiał dotyczyć dzieci już narodzonych. W USA lekarze odmówili leczenia trzyletniej, upośledzonej umysłowo dziewczynki. Z powodu „jakości życia”. 

Amelia Rivera ma trzy latka. Dziewczynka cierpi na zespół Wolf-Hirschhorna, schorzenie genetyczne, które powoduje upośledzenie umysłowe, napady drgawkowe oraz uszkodzenie nerek. Według diagnoz lekarskich przestaną one działać w ciągu pół roku do roku. Standardowy wydawałby się więc przeszczep. Ale nie w tym przypadku, bowiem lekarze z  Children's Hospital of Philadelphia  powiedzieli rodzicom, że osobie upośledzonej umysłowo nerki nie przeszczepią. 
 
Matka dziecka nie rezygnowała, zapewniając, że jest w stanie znaleźć odpowiedniego dawcę wśród swojej dużej rodziny. Jednak lekarz nie pozostawił złudzeń, że przeszczepu nie będzie. "Ona nie kwalifikuje się do zabiegu z powodu jakości jej życia, z powodu jej umysłowego opóźnienia" – powiedział „lekarz”.
 
Władze szpitala w Filadelfii nie zaprzeczają, iż taka rozmowa miała miejsce. Placówka zapewniła jednak, że nie ma jednolitych standardów w kwestii przeszczepów dla osób upośledzonych, ale preferuje przeszczepy na osobach zdrowych umysłowo. 


Źródło: fronda.pl 
 
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!