Ołtarz Sanktuarium św. Rity w Cascii ozdobiony na Zwiastowanie dzięki naszym Przyjaciołom!

marzec 2022
Ołtarz Sanktuarium św. Rity w Cascii ozdobiony na Zwiastowanie dzięki naszym Przyjaciołom!

Ołtarz Sanktuarium św. Rity w Cascii ozdobiony na Zwiastowanie dzięki naszym Przyjaciołom!

W tym miesiącu ojcowie augustianie z Sanktuarium św. Rity w Cascii postanowili wcześniej udekorować swoją świątynię darami od Przyjaciół Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi. Jest to związane ze świętem Zwiastowania Pańskiego, które wypadło w piątek 25 marca. Dlatego tym razem to w przedostatni czwartek miesiąca, 24 marca, we włoskim kościele pojawiły się róże od polskich czcicieli św. Rity.

Ponadto ze względu na uroczystość włodarze Sanktuarium zdecydowali się w tym miesiącu skoncentrować kwiaty wokół ołtarza. Uformowali z nich siedem okrągłych bukietów i jeden podłużny. Cztery stanęły na stopniach ołtarza, dwa po bokach, jeden pod mównicą, a największy, podłużny, pod samym ołtarzem.

Oczywiście część kwiatów znalazła się także na grobie św. Rity. Od strony modlących się wiernych stanął jeden, podłużny bukiet, dwa małe w narożnikach i dwa średnie w wazonach. Natomiast biało-czerwoną wstęgę z nazwą Stowarzyszenia rozciągnięto na dole płaskorzeźby z wizerunkami świętych i scen biblijnych!

Co szczególnie wzruszające, bracia Włosi dodatkowo podkreślili dar Polaków, dorzucając do naszych czerwonych róż przepiękne, białe kalie! Dzięki temu nasze barwy narodowe były w pełni reprezentowane w tej szczególnej oprawie Sanktuarium św. Rity.

To już przedostatnia edycja kampanii „Ofiarujmy św. Ricie 12 000 róż”! Przed nami jeszcze dwunasta odsłona w kwietniu. Dlatego jeśli jest wciąż ktoś, kto nie wsparł tej wspaniałej akcji, teraz ma na to ostatnią szansę! Serdecznie zachęcamy do włączenia się w finalną oprawę, aby stać się na zawsze częścią naprawdę wyjątkowej i niepowtarzalnej inicjatywy polskich katolików. Czekamy na Ciebie!