Opole i Krapkowice – spotkania z dr. Andrzejem Wronką

2023-02-24 00:00:00
Opole i Krapkowice – spotkania z dr. Andrzejem Wronką
Kluby „Polonia Christiana” na Opolszczyźnie zapraszają w sobotę i niedzielę (4-5 marca) na spotkania z cenionym rekolekcjonistą i autorem katolickim – dr. Andrzejem Wronką. W Opolu i Krapkowicach podejmie on wielkopostny temat wartości i sensu cierpienia.

Dr Andrzej Wronka to postać znana wśród wielu katolickich wspólnot. Ukończył Papieski Wydział Teologiczny w Siedlcach. Jest prezesem Stowarzyszenia Ruch Effatha, zajmującego się obroną wiary katolickiej przed działalnością sekt i błędnych duchowości. Wydał też kilka broszur dotyczących świadków Jehowy, katolickiej postawy w momentach próby oraz czyśćca.

 

Dr Wronka głosi konferencje m.in. na tematy zagrożeń wiary, będące we wspomnianej wyżej orbicie działalności jego stowarzyszenia. Mówi o psychomanipulacji i wojnie informacyjnej. Został odznaczony papieskim złotym medalem za zasługi dla Kościoła Katolickiego oraz medalem Exuli Bene de Ecclesia Merito. 

 

Nasz prelegent szczególnie zwraca uwagę na coraz rzadziej występującą w szeregach katolików obronę wiary w Chrystusa jako jedynej drogi prowadzącej do zbawienia duszy i społecznych fundamentów katolicyzmu. „Dbanie o tożsamość, o pogłębianie swojej wiedzy i praktyk modlitewnych, z myślą nie tylko o sobie, ale także o przyszłych pokoleniach, jest bardzo ważne (…) Jakże łatwo ulegamy przesądom ideologii mówiących, że każda religia jest równie ważna. A co mnie wyróżnia jako katolika? Co z Objawieniem Bożym? W czym Ewangelia Chrystusa jest od przekazów innych religii różna i zarazem wyjątkowa? Jakie ja mam argumenty za prawdziwością mojej wiary – czy wierzę w Trójcę Świętą, co oznaczają moje gesty uklęknięcia, ukłonu itd. – skąd się wzięły? Nie mając tej wiedzy, nie znając odpowiedzi pozwalamy na to, że wrogowie Kościoła triumfują” – mówił w 2022 r. na antenie Telewizji Chrystusa Króla.

 

Jego prelekcja podczas dwóch spotkań Klubów „Polonia Christiana” (Opole i Krapkowice) zatytułowana będzie „Wartość i sens cierpienia”. Zapraszamy do Opola w sobotę 4 marca 2023 r. na spotkanie z dr Andrzejem Wronką, które odbędzie się w Parafii Bł. Czesława przy ul. Hallera 2, o godz. 18:45.

 

Dzień później spotkamy się z dr. Wronką w Krapkowicach, w Parafii Ducha Świętego przy ul. 3 Maja 20. Początek spotkania o godz. 16:30. Przypominamy, iż na nasze Kluby „Polonia Christiana” wstęp jest wolny.

 

PiotrSkarga.pl

We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.
Od kanonizacji libańskiego duchownego, świętego Szarbela, minęło już blisko pół wieku ale historie z Jego życia i dokonanych cudach budzą nadal wielkie zainteresowanie. O kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufie Antunemie Machlufemie, czyli świętym Szarbelu, będzie się można więcej dowiedzieć podczas spotkań Klubów „Polonia Christiana” w Szczecinie, Stargardzie i Choszcznie. Na spotkaniach pod tytułem „Święty Szarbel i Jego cuda” będą obecne z relikwie libańskiego świętego.