Paul Cameron odwiedził Rzeszów, gdzie spotkał się z katechetami

2013-11-13 00:00:00
Paul Cameron odwiedził Rzeszów, gdzie spotkał się z katechetami
Rzeszów, to kolejne polskie miasto, które odwiedził znany amerykański psycholog dr Paul Cameron. Licznie zgromadzeni uczestnicy spotkania mogli wsłuchać prowadzonego na wysokim poziomie wykładu połączonego z przystępną formą, a także zdać gościowi pytania.

 

Amerykański psycholog podkreślał zaangażowanie homoseksualistów w tworzenie narracji, według której tradycyjne podejście do pederastii musi być porzucone i zastąpione nowoczesnym promującym „tęczową” rewolucję. W konstruowaniu tej narracji zdaniem Camerona zaangażowani są także psychiatrzy i psycholodzy.

 

W swojej prelekcji dr Cameron zwrócił także uwagę na obecne także w Kościele lobby homoseksualne, które jego zdaniem może doprowadzić „do upadku autorytetu i struktur kościelnych. Powstały struktury ułatwiające homoinfiltracją Kościoła”. Dla tego, jak podkreślał, „obowiązkiem współczesnych katolików jest izolowanie takich osób od stanu kapłańskiego”.

 

Homopropagandzie należy przeciwstawiać twarde dane empiryczne, a te są w jego opinii bezlitosne i obnażają prawdę o korelacji między zachowaniami homoseksualnymi a molestowaniem nieletnich.  - Badania prowadzone także przez środowiska homoseksualne ( A. Kinsey, czy tzw. gayreport z lat 70.) wskazują na korelację między homoseksualizmem a utrzymywaniem stosunków seksualnych z małoletnimi oraz ich deklaratywnym popieraniem. Badania przeprowadzone w mekce ruchu homoseksualnego San Francisco pokazują, że aż 23 proc. homoseksualistów przyznało się do utrzymywania stosunków seksualnych z osobami poniżej 16 roku życia – stwierdził Cameron.

Zobacz relację wideo:


W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.