Trwa akcja zbierania podpisów pod petycją w obronie obecności pomnika Ks. Piotra Skargi przy Drodze Królewskiej w centrum Krakowa. Społeczny ruch przeciwstawienia się środowiskom wrogim patriotyzmowi, polskiej tradycji i wierze zyskuje poparcie kolejnych organizacji i osób. Pamiętajmy, że obojętność na lewackie ataki na historię Polski tylko ośmiela neorewolucjonistów nad Wisłą, zapatrzonych na ideowych pobratymców na Zachodzie.
Pomysł władz miasta Krakowa na usunięcie z placu Św. Marii Magdaleny pomnika Ks. Piotra Skargi jest kolejnym przykładem, że lewica w Polsce coraz mocniej sięga do swoich korzeni i dzisiaj już nawet nie deklaruje walki o ubogich – woli zajmować się działaniami antyreligijnymi i próbuje budować nowy „ład społeczny” oparty na ateizmie i dzieleniu narodów na nowo wymyślane podziały i „klasy społeczne”.
Uderzenie w postać wielkiego patrioty, duchownego, zasłużonego dla Rzeczpospolitej Obojga Narodów, pierwszego rektora uniwersytetu w Wilnie jest tylko jednym z elementów walki ideologicznej z tym co jest wpisane w obronę suwerenności naszej Ojczyzny.
O tym, że atak lewicy ma podłoże antyreligijne i antypatriotyczne, a zarazem jest daleki od spraw obrony ubogich świadczy fakt, że to właśnie Ksiądz Piotr Skarga był założycielem Arcybractwa Miłosierdzia pod wezwaniem Bogurodzicy Najświętszej Maryi Panny Bolesnej w Krakowie, Arcybractwo Miłosierdzia jest najstarszą i nieprzerwanie do dziś działającą organizacją charytatywną w Polsce, założoną przez Piotra Skargę ponad cztery wieki temu – w 1584 roku.
Dzieła życia Księdza Piotra Skargi w znacznej liczbie związane z Krakowem nie są niestety dla władz Krakowa powodem do refleksji i zrozumienia odpowiedzialności, jaka spoczywa na włodarzach dawnej stolicy Rzeczpospolitej Obojga Narodów.
Trafnie o takim obowiązku wypowiedział się prof. Zenon Piech, stający w obronie obecności pomnika Kaznodziei Narodu w Krakowie:
Kraków, jako miejsce pamięci o wybitnych postaciach i wydarzeniach polskiej kultury, powinien uszanować księdza Piotra Skargę. To wielka postać naszej ojczystej kultury, bardzo mocno związana z Krakowem. Jeśli są takie miejsca, w których pamięć o Piotrze Skardze powinna być szczególnie kultywowana, to jest to właśnie Kraków oraz Wilno. Dbanie o szacunek dla wspólnego nam wszystkim dziedzictwa stanowi nasz obowiązek. Konieczność ocalenia od zapomnienia postaci księdza Piotra Skargi, szczególnie dotykająca Krakowa, wynika przede wszystkim z Jego rozlicznych związków z tym miastem. Był on absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Później, po wielu latach pobytu w różnych miastach polskich i europejskich, powrócił do Krakowa, gdzie zmarł w 1612 roku. I tu właśnie, w Kościele św. Piotra i Pawła znajduje się Jego grobowiec.
Postawienie tamy lewicowym zakusom usunięcia pomnika Księdza Piotra Skargi jest wyzwaniem, któremu musimy sprostać, aby dać odpór ideologizacji naszej historii pod dyktando rewolucji obyczajowej i zapobiec niszczeniu dorobku cywilizacji wyrosłej z chrześcijaństwa. Zachęcamy więc, aby dzisiaj stanąć do obrony pomnika Księdza Piotra Skargi.
Wiemy, że po jego likwidacji pojawią się nowe żądania ze strony środowisk, które chcą wypaczyć polską historię i tradycję. Tutaj zamieszczamy link, pod którym można przeczytać i podpisać petycję w obronie pomnika wielkiego duchownego i patrioty, któremu winni jesteśmy wdzięczność za dzieła jego życia.
Copyright © by STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ IM. KS. PIOTRA SKARGI | Aktualności | Piotr Skarga TV | Apostolat Fatimy