Petycja w obronie pamięci o Ks. Piotrze Skardze to odpowiedź na lewicowe zapędy ideologizowania historii

2022-01-24 00:00:00
Petycja w obronie pamięci o Ks. Piotrze Skardze to odpowiedź na lewicowe zapędy ideologizowania historii

Trwa akcja zbierania podpisów pod petycją w obronie obecności pomnika Ks. Piotra Skargi przy Drodze Królewskiej w centrum Krakowa. Społeczny ruch przeciwstawienia się środowiskom wrogim patriotyzmowi, polskiej tradycji i wierze zyskuje poparcie kolejnych organizacji i osób. Pamiętajmy, że obojętność na lewackie ataki na historię Polski tylko ośmiela neorewolucjonistów nad Wisłą, zapatrzonych na ideowych pobratymców na Zachodzie.

 

Pomysł władz miasta Krakowa na usunięcie z placu Św. Marii Magdaleny pomnika Ks. Piotra Skargi jest kolejnym przykładem, że lewica w Polsce coraz mocniej sięga do swoich korzeni i dzisiaj już nawet nie deklaruje walki o ubogich – woli zajmować się działaniami antyreligijnymi i próbuje budować nowy „ład społeczny” oparty na ateizmie i dzieleniu narodów na nowo wymyślane podziały i „klasy społeczne”.

 

Uderzenie w postać wielkiego patrioty, duchownego, zasłużonego dla Rzeczpospolitej Obojga Narodów, pierwszego rektora uniwersytetu w Wilnie jest tylko jednym z elementów walki ideologicznej z tym co jest wpisane w obronę suwerenności naszej Ojczyzny.

 

O tym, że atak lewicy ma podłoże antyreligijne i antypatriotyczne, a zarazem jest daleki od spraw obrony ubogich świadczy fakt, że to właśnie Ksiądz Piotr Skarga był założycielem Arcybractwa Miłosierdzia pod wezwaniem Bogurodzicy Najświętszej Maryi Panny Bolesnej w Krakowie, Arcybractwo Miłosierdzia jest najstarszą i nieprzerwanie do dziś działającą organizacją charytatywną w Polsce, założoną przez Piotra Skargę ponad cztery wieki temu – w 1584 roku.

 

Dzieła życia Księdza Piotra Skargi w znacznej liczbie związane z Krakowem nie są niestety dla władz Krakowa powodem do refleksji i zrozumienia odpowiedzialności, jaka spoczywa na włodarzach dawnej stolicy Rzeczpospolitej Obojga Narodów.

 

Trafnie o takim obowiązku wypowiedział się prof. Zenon Piech, stający w obronie obecności pomnika Kaznodziei Narodu w Krakowie:

Kraków, jako miejsce pamięci o wybitnych postaciach i wydarzeniach polskiej kultury, powinien uszanować księdza Piotra Skargę. To wielka postać naszej ojczystej kultury, bardzo mocno związana z Krakowem. Jeśli są takie miejsca, w których pamięć o Piotrze Skardze powinna być szczególnie kultywowana, to jest to właśnie Kraków oraz Wilno. Dbanie o szacunek dla wspólnego nam wszystkim dziedzictwa stanowi nasz obowiązek. Konieczność ocalenia od zapomnienia postaci księdza Piotra Skargi, szczególnie dotykająca Krakowa, wynika przede wszystkim z Jego rozlicznych związków z tym miastem. Był on absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Później, po wielu latach pobytu w różnych miastach polskich i europejskich, powrócił do Krakowa, gdzie zmarł w 1612 roku. I tu właśnie, w Kościele św. Piotra i Pawła znajduje się Jego grobowiec.

 

 

Postawienie tamy lewicowym zakusom usunięcia pomnika Księdza Piotra Skargi jest wyzwaniem, któremu musimy sprostać, aby dać odpór ideologizacji naszej historii pod dyktando rewolucji obyczajowej i zapobiec niszczeniu dorobku cywilizacji wyrosłej z chrześcijaństwa. Zachęcamy więc, aby dzisiaj stanąć do obrony pomnika Księdza Piotra Skargi.

 

Wiemy, że po jego likwidacji pojawią się nowe żądania ze strony środowisk, które chcą wypaczyć polską historię i tradycję. Tutaj zamieszczamy link, pod którym można przeczytać i podpisać petycję w obronie pomnika wielkiego duchownego i patrioty, któremu winni jesteśmy wdzięczność za dzieła jego życia.
Podczas wielkiej demonstracji przeciw niszczeniu polskiej edukacji w Warszawie 1 grudnia padły – w treści listu skierowanego do Prezydenta RP – mocne zobowiązania organizatorów i podmiotów popierających: „Bronić niewinności naszych dzieci – PRZYSIĘGAMY! Bronić praw rodziców – PRZYSIĘGAMY! Bronić prawych nauczycieli – PRZYSIĘGAMY!”. Jednym z sygnatariuszy listu do głowy państwa oraz organizatorów protestu pod hasłem „TAK dla edukacji! NIE dla deprawacji!” jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi.
Już tylko cztery miejsca pozostały na naszej tegorocznej trasie najpopularniejszej prelekcji hagiograficznej ostatnich lat. Święty Szarbel i jego niezwykłe wstawiennictwo, przejawiające się licznymi cudami, budzi coraz większe zainteresowanie katolików w Polsce. Kluby „Polonia Christiana” zapraszają na spotkania temu poświęcone do Chodaczowa, Iwonicza Zdroju, Rymanowa Zdroju i Krowicy Samej koło Lubaczowa.
Wspólna inicjatywa Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi oraz Apostolatu Fatimy – spotkanie modlitewne transmitowane w czasie rzeczywistym z Bazyliki Bożego Ciała z krakowskiego Kazimierza – spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem odbiorców. Na kolejną modlitwę Różańca do parafii Bożego Ciała (ul. Bożego Ciała 26 w Krakowie) oraz na specjalnie kanał „Przymierza z Maryją” na YouTube zapraszamy w piątek 6 grudnia na godzinę 15.00.
Zapraszamy Państwa do Warszawy na premierę książki odsłaniającej kulisy planu wprowadzenia ideologicznej cenzury na masową skalę, który pod hasłami walki z misinformacją, dezinformacją i malinformacją już realizuje się na naszych oczach. O tych aktach, dokumentach i porozumieniach wiedziało dotąd niewielu, a mogą one zaważyć na przyszłości naszej i kolejnych pokoleń.
Koalicja na Rzecz Ocalenia Polskiej Szkoły, której członkiem jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, organizuje społeczny protest przeciwko niszczeniu polskiej szkoły i deprawacji młodego pokolenia. 1 grudnia o godzinie 12.00 spotykamy się na Placu Zamkowym w Warszawie by pokazać, że nie ma naszego przyzwolenia na eksperymenty lewackie minister Nowackiej i jej ideowych popleczników.