Petycję w obronie krzyża podpisało ponad 300 tys. osób!

2012-01-04 00:00:00
Petycję w obronie krzyża podpisało ponad 300 tys. osób!

Sukcesem zakończyła się akcja tygodnika „Niedziela” przeprowadzana pod hasłem „Brońmy Chrystusowego Krzyża”. Organizatorom udało się w ciągu trzech miesięcy zebrać 305 tys. podpisów pod petycją w obronie obecności krzyża w przestrzeni publicznej.


Zbieranie podpisów rozpoczęto w październiku 2011 r., jako wyraz sprzeciwu wobec zakusów usuwania krzyża m. in. z sali sejmowej. Była to odpowiedź na propozycje świeżo upieczonego posła Janusza Palikota, który krzyż chciał z parlamentu usunąć. Petycja ma teraz zostać przekazana władzom państwowym. 


Swoje podpisy pod petycją złożyli nie tylko wierni z naszych parafii, ale także przedstawiciele ruchów i stowarzyszeń. Na adres redakcji przyszły również petycje z podpisami od naszych czytelników ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Niemiec, Francji, Szwajcarii, Ukrainy, Austrii, Norwegii –
powiedział w rozmowie z KAI s. inf. Ireneusz Skubiś redaktor naczelny "Niedzieli".


Organizatorzy przyznają, że nie spodziewali się aż tak dużego odzewu. Nie sądziliśmy jednak, że uda się nam – mówiąc nieco patetycznie – obudzić sumienia wielu rodaków, zaktywizować całe środowiska katolickie, że odezwą się biura poselskie i partie polityczne. Redakcja została zasypana listami zawierającymi albo wycięty kawałek naszej gazety, albo powielane na własną rękę stosy kartek z gęsto zapisanymi nazwiskami. W niepozornych kopertach znajdowaliśmy dziesiątki, setki, a nawet tysiące podpisów – dodała Katarzyna Woynarowska, dziennikarka tygodnika.

 


Źródło: deon.pl 

W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.