Po raz dziesiąty w historii i po raz trzeci w Polsce – Letnia Akademia Stowarzyszeń TFP. ZOBACZ VIDEO!

2014-07-28 00:00:00
Po raz dziesiąty w historii i po raz trzeci w Polsce – Letnia Akademia Stowarzyszeń TFP. ZOBACZ VIDEO!
Po raz dziesiąty w historii odbyła się Letnia Akademia Stowarzyszeń Obrony Tradycji, Rodziny i Własności (TFP). Uczestniczących w konferencji młodych katolików z różnych stron świata gościł ponownie Zamek Królewski w podkrakowskich Niepołomicach. Wśród uczestników nie zabrakło członków i przyjaciół stowarzyszeń TFP z Brazylii, Argentyny, USA, Francji, Niemiec, Włoch, Węgier, Holandii, Irlandii, Litwy i innych krajów. Liczną grupę stanowili także goście Instytutu Ks. Piotra Skargi z różnych stron Polski.

Konferencja odbyła się w dniach 23-27 lipca 2014 roku. Tegoroczną Akademię zaszczyciły swoją obecnością liczne osobistości, na czele z gościem specjalnym - JE biskupem Atanazym Schneiderem z Kazachstanu. Wśród przedstawicieli duchowieństwa nie zabrakło także ks. Prałata Romana Kneblewskiego z Bydgoszczy. Warto odnotować również obecność prezydenta Federacji Pro Europa Christiana Caio Xaviera da Silveiry oraz księcia Paula von Oldenburga – dyrektora biura tejże federacji w Brukseli.

Na początku pierwszego dnia obrad przybyłych gości przywitał prezes Instytutu Ks. Piotra Skargi Sławomir Olejniczak. Inauguracyjny wykład wygłosił JE bp Schneider. Mówił o wybranych aspektach życia i nauczania świętego papieża Piusa X. Opisał stanowisko świętego wobec wielu spraw i problemów, które Kościół Katolicki napotkał na początku dwudziestego stulecia, ze szczególnym uwzględnieniem zjawiska modernizmu i jego wpływu na cywilizację chrześcijańską. W wystąpieniu nie zabrakło cytatów z encyklik i pism świętego papieża. Tego samego dnia miały miejsce m.in. wykłady: członka zarządu Instytutu Ks. Piotra Skargi – Arkadiusza Stelmacha (Porządek we wszechświecie jako odbicie doskonałości Boga. Fundamenty Chrześcijańskiej Cywilizacji); badacza francuskiego TFP - Jose Antonio Urety (Przegląd współczesnego pola rewolucyjnego od punktu wyjścia Rewolucji i Kontrrewolucji).

W kolejnych dniach nie zabrakło licznych wykładów, poświęconych m.in. myśli dr Plinio Correi de Oliveiry, różnym etapom procesu Rewolucji, historii chrześcijaństwa. Każdego dnia, oprócz wykładów, miały miejsce także prezentacje i prace w grupach. Uczestnicy konferencji nawiedzili również Korzkiew i znajdujący się tam średniowieczny zamek.

Zapraszamy do obejrzenia dwóch relacji filmowych z wydarzenia: 





AKADEMIA LETNIA TFP







PiotrSkarga.pl
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!
W sobotę 28 czerwca obchodzimy uroczystość Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. To doskonały moment, aby zwrócić się do Matki Bożej z wiarą w to, że na końcu Jej Niepokalane Serce zatriumfuje! Jest to szczególnie ważne dzisiaj, kiedy świat ponownie balansuje na krawędzi globalnego konfliktu...
Apostolat Fatimy jest wspólnotą gromadzącą od 22 lat najbardziej oddanych Przyjaciół i Sympatyków Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi. To m.in. dzięki nim Stowarzyszenie może prowadzić misję budzenia sumień Polaków i szerzenia Orędzia Matki Bożej Fatimskiej. Warto dołączyć do niej zwłaszcza dziś, w uroczystość Bożego Ciała i tym samym dać kolejne świadectwo przywiązania do katolickich wartości.