Po raz kolejny Apostołowie Fatimscy zapalili świece wotywne

2013-11-07 00:00:00
Po raz kolejny Apostołowie Fatimscy zapalili świece wotywne
Zakończyła się kolejna pielgrzymka Apostołów Fatimy do Portugalii. Przyjaciele Instytutu podczas pobytu w Fatimie, oprócz uczestnictwa w nabożeństwach i zaplanowanym zwiedzaniu, zapalili aż 62 świece wotywne oraz złożyli 5300 kartek z intencjami przesłanymi przez polskie rodziny.

W ramach akcji „Twoje światło w Fatimie”, prowadzonej przez Instytut im. ks. Piotra Skargi, do tego słynnego sanktuarium maryjnego trafiło już blisko 2000 dużych świec wotywnych. Świece spalane są przy Kaplicy Objawień Matki Bożej, a intencje trafią do archiwum bazyliki Matki Bożej Różańcowej. 

Ponadto w Bazylice Matki Bożej Różańcowej w Fatimie, w Portugalii odprawiono Mszę Świętą w intencjach naszych Przyjaciół i Dobrodziejów, którzy wsparli akcję propagowania orędzia Matki Bożej i Jej Niepokalanego Serca oraz zapalili świecę wieczystą na modlitewnej stronie www.modlitwa.fatima.pl 

Tego roku do Fatimy dotarło także 18000 deklaracji odprawienia 5 pierwszych sobót miesiąca w ramach akcji Nadzieja w Niepokalanej. 

Razem z deklaracjami złożone zostały także potwierdzenia aktu ofiarowania Najświętszemu Sercu Maryi w liczbie 1900 szt. oraz potwierdzenia aktu ofiarowania Jezusowi przez Maryję w liczbie 1200 szt.

Propagowanie Orędzia Fatimskiego wśród Polaków, a także, w miarę możliwości, poza granicami kraju, szczególnie na Wschodzie, Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi uznał za jedno ze swoich głównych zadań.

Kolejne cykle kampanii "Twoje światło w Fatimie" tylko potwierdzają koniczność prowadzenia tego typu działań.
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.