Polska cegła w odbudowanym kościele benedyktynów w Nursji

styczeń 2021
Polska cegła w odbudowanym kościele benedyktynów w Nursji

Polska cegła w odbudowanym kościele benedyktynów w Nursji

Dzięki połączeniu kultu św. Benedykta i chęci niesienia pomocy bliźnim w potrzebie udało się zrealizować dwa cele jednocześnie. Niemal pół miliona Polaków wzięło udział w naszej kampanii „Święty Benedykcie – broń mnie od złego!”, dzięki czemu otrzymali medaliki z egzorcyzmem św. Benedykta i wsparli swoimi datkami odbudowę jednego najważniejszych miejsc chrześcijaństwa w Europie.

Kościół utrzymywany obecnie przez benedyktynów na terenach klasztornych w Nursji to drugie, po powstałej w X wieku bazylice, miejsce będące niezwykłym skarbem dla kultury chrześcijańskiej. W jego krypcie pochowano św. Benedykta, założyciela pierwszego męskiego zakonu mniszego w Europie, jednego z najbardziej zasłużonych świętych dla Kościoła na Starym Kontynencie. 

Dotkliwe trzęsienie ziemi z 2016 roku dokonało ogromnych zniszczeń w bazylice. Jedyną nadzieją dla benedyktynów i wiernych przybywających do Nursji pozostał klasztorny kościół, który jednak również wymagał poważnych prac budowlanych i remontowych. Za sprawą kampanii Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi i hojności jego Przyjaciół udało się wmurować polską cegłę w odbudowę i renowację tej pięknej świątyni położonej na obrzeżach Nursji.

Jeśli doceniają Państwo efekty naszych działań w Nursji oraz w innych miejscach Polski i świata, prosimy o wsparcie Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi datkiem w dowolnej kwocie: piotrskarga.pl/wesprzyj .

Opat benedyktynów z Nursji, o. Benedict Nivakoff osobiście podziękował polskim katolikom za ich zaangażowanie: Klasztor św. Benedykta w Nursji z przyjemnością wyraża poparcie dla Waszych działań zmierzających do popularyzowania życia i misji św. Benedykta w Polsce. Jesteśmy społecznością mnichów mieszkających w Nursji, rodzimej miejscowości świętego Benedykta, który jest naszym Ojcem i Patronem. Dla mnichów mieszkających w tym klasztorze inicjatywy takie jak Wasza są powodem do radości i życzymy Wam powodzenia w realizacji Waszego przedsięwzięcia.

Zachęcamy Państwa do obejrzenia specjalnie przygotowanego filmu oraz obszernej galerii zdjęć wykonanych po zakończeniu prac budowlanych i renowacyjnych w Nursji.

Więcej o kulisach akcji, a także o historii bazyliki oraz o samym świętym Benedykcie można przeczytać w naszym dziale Aktualności:

Akcja Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi z sukcesem. Wsparcie z Polski wspomogło odbudowę świątyni w Nursji