„Polska pod Krzyżem” w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie

2019-09-10 00:00:00
„Polska pod Krzyżem” w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie

Diecezja włocławska oraz Fundacja Solo Dios Basta, znana m.in. z akcji „Różaniec do granic”, organizują wydarzenie „Polska pod Krzyżem”. W najbliższą sobotę we Włocławku, miejscu gdzie Ojciec Święty Jan Paweł II odprawiał Mszę Św., zgromadzą się katolicy z całej Polski, aby zamanifestować swoją wiarę w obliczu ataków na Kościół i duchownych w naszym kraju. Tych Krakowian, którzy nie mają możliwości przybyć do Włocławka, zaprasza parafia pw. Bożego Ciała.

 

Krakowska modlitwa w ramach akcji „Polska pod Krzyżem” rozpocznie się Koronką do Bożego Miłosierdzia w sobotę 14 września o godz. 16:00 w kościele Bożego Ciała na Kazimierzu.

 

Jako następna została zaplanowana adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem Listu do przyjaciół Krzyża św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. O godz. 18:00 rozpocznie się różaniec.

 

Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie Msza Św., której początek wyznaczono na godz. 19:00. Bezpośrednio po niej z kościoła wyjdzie procesja Eucharystyczna, w czasie której odprawione zostanie nabożeństwo Drogi Krzyżowej, zakończone uroczystszą Modlitwą pod Krzyżem z aktem uznania Chrystusa za Króla. Wydarzenie zostanie zwieńczone Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00.

 

Organizatorzy zachęcają do zabrania ze sobą świec i pochodni. Akcja „Polska pod Krzyżem” odbędzie się w sumie w 680 miejscach w całej Polsce, a także za granicą, m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, USA, a nawet w Australii.

 

PiotrSkarga.pl

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!