Ponad 100 świec i 5800 intencji

2012-10-24 00:00:00
Ponad 100 świec i 5800 intencji
We wtorek 9. października po raz kolejny zapłonęły świece przed Sanktuarium w Fatimie. Przedstawiciele Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi towarzysząc Apostołom Fatimy – uczestnikom XV pielgrzymki organizowanej przez Instytut, zapalili 114 dużych świec wotywnych. Wraz z nimi pielgrzymi z Polski złożyli w sanktuarium aż 5800 intencji nadesłanych przez rodaków.

Zapalenie świec i złożenie intencji zbiega się z organizowaną dwa razy w roku pielgrzymką Apostołów Fatimy do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Każdy, kto zadeklaruje swój aktywny udział w promowaniu orędzia fatimskiego i przystąpi do grupy Apostolatu Fatimy, uczestniczy w organizowanym, co pół roku, losowaniu. Dzięki temu niezwykłemu przywilejowi już setki osób miały możliwość udania się do miejsca, gdzie Matka Boża objawiła się trójce pastuszków.

Dla większości Apostołów Fatimy była to pierwsza pielgrzymka do Maryjnego Sanktuarium. Doniosłość wydarzenia potęgował fakt uczestnictwa w uroczystych nabożeństwach oraz możliwość zapalenia świec przesłanych przez rodaków – przyjaciół Instytutu. W środę 10. października tuż przed nabożeństwem różańcowym Apostołowie złożyli intencje nadesłane przez 5800 osób.
Oprócz uroczystości w Fatimie wszyscy pielgrzymi mieli możliwość odwiedzenia okolicznych miejsc związanych z kultem Maryi. Zwiedzili także nadbrzeżną miejscowość Nazaré, cysterskie opactwo w Alcobaça.

„Twoje światło w Fatimie” to akcja organizowana cyklicznie. Świece zapalane są dwa razy w roku w maju oraz październiku, dlatego w każdej chwili można dołączyć swoje intencje i wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu.
Swoje intencje modlitewne można składać na stronie modlitwa.fatima.pl. Drogą internetową można także zapalić świecę siedmiodniową, trzydziestodniową, i wieczystą. Składane przy tym intencje zostaną oddane pod wstawiennictwo Matki Bożej Fatimskiej.

Warto też włączyć się do udziału we wspólnocie Apostolatu Fatimy. W tym celu wystarczy wypełnić formularz na stronie fatima.pl lub dołączyć do akcji Twoje światło w Fatimie, zapalając świecę wieczystą.

Wielu odwiedzających wspomnianą stronę nie tylko zapala świece, ale także decyduje się upublicznić swoje intencje, dzięki czemu inni mogą modlić się w ich sprawach. Warto dołączyć do tej stale rosnącej wspólnoty - od początku roku odwiedzający stronę zapalili blisko 8000 świec. Wierzymy, iż dzięki wstawiennictwu Matki Bożej Fatimskiej wszystkie te prośby zostaną wysłuchane.

Fatima.pl

We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.
Od kanonizacji libańskiego duchownego, świętego Szarbela, minęło już blisko pół wieku ale historie z Jego życia i dokonanych cudach budzą nadal wielkie zainteresowanie. O kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufie Antunemie Machlufemie, czyli świętym Szarbelu, będzie się można więcej dowiedzieć podczas spotkań Klubów „Polonia Christiana” w Szczecinie, Stargardzie i Choszcznie. Na spotkaniach pod tytułem „Święty Szarbel i Jego cuda” będą obecne z relikwie libańskiego świętego.