Ponad 150 tys. uczestników akcji różańcowej TFP w USA

2010-10-20 00:00:00
Ponad 150 tys. uczestników akcji różańcowej TFP w USA

Amerykańskie Stowarzyszeniu Obrony Tradycji Rodziny i Własności od czterech lat organizuje akcje odmawiania modlitwy różańcowej w miejscach publicznych. W dniu 16 października br. ponad 150 tys. katolików modliło się na różańcu w tym samym czasie w różnych częściach Stanów Zjednoczonych. Po raz pierwszy idea zorganizowania Krucjaty Różańcowej pojawiła się w 2007 r., z okazji 90-lecia tzw. cudu słońca, związanego z objawieniami fatimskimi i od tego czasu jest realizowana przez grupę inicjatywną TFP America Needs Fatima.

Amerykańskie TFP, dostrzegając powszechne zepsucie moralne, upadek rodziny i małżeństwa oraz wiele innych zagrożeń duchowych bezpośrednio dotykających naród amerykański, postanowiło odwołać się do akcji austriackiego duchownego, ks. Petrusa Pavlicka, który modląc się w 1946 r. w sanktuarium w Mariazell o to, aby zapobiec upowszechnieniu się komunizmu w swoim kraju, usłyszał głos: „Zrób tak jak ci powiem, a będzie zachowany pokój”.

Pavlicek pod natchnieniem Matki Bożej, od 1947 r. zaczął organizować Krucjaty Różańcowe w Wiedniu. Od tego czasu procesje różańcowe odbywały się co roku, gromadząc coraz to większą liczbę mieszkańców stolicy. W 1955 r. wzięło w niej udział ponad pół miliona uczestników, co stanowiło 10 proc. mieszkańców Austrii. Ostatecznie, okupujące część kraju wojska sowieckie wycofały się z Austrii w październiku 1955 r.

W tegorocznej Krucjacie Różańcowej zorganizowanej w USA wzięło udział ponad 150 tys. wiernych. Modlili się oni w blisko 6 tys. miejsc publicznych. Były to parki, skwery, rynki itp. W niektórych miejscach zgromadziło się kilkadziesiąt, a nawet kilkaset osób. W innych zaledwie kilka. Wszyscy, zwłaszcza tam gdzie na modlitwie zgromadziła się garstka osób, wykazali się ogromną odwagą, dając publicznie świadectwo swojej wiary.

Amerykańskie TFP jest wdzięczne wszystkim uczestnikom, którzy nie zawahali się wziąć udziału w akcji organizowanej przez America Needs Fatima. Akcja ta jednoczy ludzi, którzy później chętnie angażują się w zwalczanie bluźnierstw, w wywieranie presji na lokalnych polityków, by nie przyjmowali niekorzystnych praw.

Zdecydowanie największą zaletą tego typu akcji jest wzmocnienie wiary pośród samych uczestników. Przekonują się oni, że podobnie myślących osób jest znacznie więcej. Wypełniają oni także wezwanie Matki Bożej z Fatimy, by stale modlić się na Różańcu, prosząc o nawrócenie dla grzeszników.

Źródło: TFP.org, AS
W 1977 roku papież Paweł VI kanonizował o. Szarbela Machlufa, zmarłego w Wigilię 1898 roku duchownego maronickiego, mnicha i pustelnika, świętego Kościoła Katolickiego, znanego z licznych uzdrowień. Na najbliższych spotkaniach prowadzonych w obecności relikwii św. Szarbela, zorganizowanych w Poznaniu i we Wrocławiu, o życiu świętego opowie działacz katolicki Jacek Kotula.
W dniach 11-12 maja w Krakowie odbędzie się Krakowski Kiermasz Dobrej Książki, który będzie okazją do spotkania się w jednym miejscu z publicystami i naukowcami nie poddającymi się trendowi politycznej poprawności i uległości wobec dyktatu mediów głównego nurtu. Interesująco zapowiada się także przedpremierowa emisja „Cyber-niewolników” – nowego odcinka „Władców świata” wyprodukowanego przez nasze Stowarzyszenie.
Po sukcesie zeszłorocznej konferencji "Wiara i nauka w dobie sekularyzacji. Inteligentny projekt-ewolucja-stworzenie" idziemy za ciosem, organizując edycję drugą. W dniach 3-4 czerwca 2024 r. spotykamy się ponownie na Zamku Królewskim w Niepołomicach, by rozważać skomplikowane relacje między wiarą a nauką oraz dekonstruować mity darwinizmu. Uwaga - liczba miejsc ograniczona!
Kluby „Polonia Christiana” w Warszawie i w Lublinie zapraszają na dwa spotkania z red. Pawłem Chmielewskim, na których podjęty zostanie intrygujący temat „III Sobór Watykański? Na placu budowy Kościoła Inkluzji”. O tym, czym ma być „Kościół Inkluzji” prelegent Klubów „Polonia Christiana”, Paweł Chmielewski, pisał niejednokrotnie, komentując wewnętrzną rewolucję przetaczającą się przez Kościół Powszechny. Spotkania z red. P. Chmielewskim będą dobrą okazją do wyrobienia sobie własnej opinii na temat zagrożeń, jakich jeszcze być może nie dostrzegamy. Współorganizatorem spotkania w Lublinie jest Klub Inteligencji Katolickiej im. Prof. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie.
Czy i jaką przyszłość mają relacje polsko-ukraińskie? Co z milionami Ukraińców w Polsce? Czy są szanse na zawieszenie broni za naszą wschodnią granicą i jak rzutuje to na bezpieczeństwo Polski? Zapraszamy Państwa na kontynuację zapoczątkowanego w Krakowie cyklu spotkań „Polska - Ukraina. Jakie sąsiedztwo?”. Kolejne spotkania organizujemy w Olsztynie i Elblągu.