Ponad 150 tys. uczestników akcji różańcowej TFP w USA

2010-10-20 00:00:00
Ponad 150 tys. uczestników akcji różańcowej TFP w USA

Amerykańskie Stowarzyszeniu Obrony Tradycji Rodziny i Własności od czterech lat organizuje akcje odmawiania modlitwy różańcowej w miejscach publicznych. W dniu 16 października br. ponad 150 tys. katolików modliło się na różańcu w tym samym czasie w różnych częściach Stanów Zjednoczonych. Po raz pierwszy idea zorganizowania Krucjaty Różańcowej pojawiła się w 2007 r., z okazji 90-lecia tzw. cudu słońca, związanego z objawieniami fatimskimi i od tego czasu jest realizowana przez grupę inicjatywną TFP America Needs Fatima.

Amerykańskie TFP, dostrzegając powszechne zepsucie moralne, upadek rodziny i małżeństwa oraz wiele innych zagrożeń duchowych bezpośrednio dotykających naród amerykański, postanowiło odwołać się do akcji austriackiego duchownego, ks. Petrusa Pavlicka, który modląc się w 1946 r. w sanktuarium w Mariazell o to, aby zapobiec upowszechnieniu się komunizmu w swoim kraju, usłyszał głos: „Zrób tak jak ci powiem, a będzie zachowany pokój”.

Pavlicek pod natchnieniem Matki Bożej, od 1947 r. zaczął organizować Krucjaty Różańcowe w Wiedniu. Od tego czasu procesje różańcowe odbywały się co roku, gromadząc coraz to większą liczbę mieszkańców stolicy. W 1955 r. wzięło w niej udział ponad pół miliona uczestników, co stanowiło 10 proc. mieszkańców Austrii. Ostatecznie, okupujące część kraju wojska sowieckie wycofały się z Austrii w październiku 1955 r.

W tegorocznej Krucjacie Różańcowej zorganizowanej w USA wzięło udział ponad 150 tys. wiernych. Modlili się oni w blisko 6 tys. miejsc publicznych. Były to parki, skwery, rynki itp. W niektórych miejscach zgromadziło się kilkadziesiąt, a nawet kilkaset osób. W innych zaledwie kilka. Wszyscy, zwłaszcza tam gdzie na modlitwie zgromadziła się garstka osób, wykazali się ogromną odwagą, dając publicznie świadectwo swojej wiary.

Amerykańskie TFP jest wdzięczne wszystkim uczestnikom, którzy nie zawahali się wziąć udziału w akcji organizowanej przez America Needs Fatima. Akcja ta jednoczy ludzi, którzy później chętnie angażują się w zwalczanie bluźnierstw, w wywieranie presji na lokalnych polityków, by nie przyjmowali niekorzystnych praw.

Zdecydowanie największą zaletą tego typu akcji jest wzmocnienie wiary pośród samych uczestników. Przekonują się oni, że podobnie myślących osób jest znacznie więcej. Wypełniają oni także wezwanie Matki Bożej z Fatimy, by stale modlić się na Różańcu, prosząc o nawrócenie dla grzeszników.

Źródło: TFP.org, AS
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.
Od kanonizacji libańskiego duchownego, świętego Szarbela, minęło już blisko pół wieku ale historie z Jego życia i dokonanych cudach budzą nadal wielkie zainteresowanie. O kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufie Antunemie Machlufemie, czyli świętym Szarbelu, będzie się można więcej dowiedzieć podczas spotkań Klubów „Polonia Christiana” w Szczecinie, Stargardzie i Choszcznie. Na spotkaniach pod tytułem „Święty Szarbel i Jego cuda” będą obecne z relikwie libańskiego świętego.