Portugalia: Msza Święta za uczestników akcji "Twoje światło w Fatimie"

2020-10-06 00:00:00
Portugalia: Msza Święta za uczestników akcji "Twoje światło w Fatimie"
We wtorkowy poranek 6 października 2020 r. odprawiona została Msza Święta w intencji wszystkich uczestników ostatniej edycji akcji "Twoje światło w Fatimie". Eucharystię w wyjątkowym miejscu - portugalskiej Fatimie - sprawowano za zapalających w 2020 r. wirtualne świece oraz wspierających tę inicjatywę dobrowolnymi datkami. Mszę odprawiono w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego.

W ramach kampanii "Twoje światło w Fatimie" od lutego do października 2020 roku udział wzięło 10 297 osób, które przekazały swoje podziękowania i powierzyły osobiste prośby wstawiennictwu Matki Bożej Fatimskiej. Rosnąca popularność "Twojego światła w Fatimie" związana jest z uruchomieniem przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi internetowej wersji akcji, która wielu polskim katolikom znana jest już od 2009 roku. Wtedy to po raz pierwszy prawdziwe, wotywne świece wytopione z małych świeczek przesłanych przez wiernych, zostały dostarczone do Fatimy, gdzie ich światło zapłonęło w miejscu wielu łask Bożych - tuż przy Kaplicy Objawień Sanktuarium Matki Bożej.

Przypominamy, że do akcji można dołączyć, wchodząc na stronę 7dni.fatima.pl. Intencje modlitewne, które wspierają duchowo także siostry zakonne z trzech polskich zgromadzeń, są dwa razy w roku drukowane na specjalnie przygotowanych kartach i następnie przekazywane do Fatimy.

PiotrSkarga.pl
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!