Portugalia: rząd grozi lekarzom z powodu antyaborcyjnego kodeksu etycznego

2007-11-23 00:00:00

Od października władze zdominowanego przez socjalistów rządu Portugalii nieustannie grożą Stowarzyszeniu Lekarzy z powodu odmowy zaakceptowania aborcji w swoim kodeksie etycznym. Minister Zdrowia, Antonio Correia de Campos zapowiada, że podejmie kroki proceduralne wymierzone w Stowarzyszenie za pośrednictwem Gubernatora Generalnego – donosi LifeSiteNews.com.


– Stanowisko Gubernatora Generalnego w tej kwestii jest oczywiste. Zakłada ono, że szczególne kroki administracyjne powinny być wszczęte wobec bezprawnej natury niektórych zapisów w kodeksie etycznym Stowarzyszenia Lekarzy – powiedział Correia de Campos, zarzucając lekarzom, że nie chcą zmienić zapisów.

Rzecznik Stowarzyszenia, Pedro Nunes utrzymuje, że zapis, który stanowi, że „lekarze muszą zachować szacunek dla życia ludzkiego od samego początku” i, że „praktykowanie aborcji jest poważnym uchybieniem etycznym”, nie będzie stosowany wobec tych, którzy wybierają aborcję. Jednak Stowarzyszenie chce utrzymać ten zapis jako „zastrzeżenie moralne pozwalające na sprzeciw sumienia”.

Konflikt pojawił się w związku z „zalegalizowaniem” w tym roku każdej aborcji do 12 tygodnia ciąży. Minister Zdrowia powiedział, ,że każdy może posiadać własny lub zbiorowy kodeks etyczny, ale kodeksy zbiorowe nie mogą sprzeciwiać się naczelnemu prawu państwa. I skarży się, że Stowarzyszenie absolutnie odmawia negocjowania swoich zasad, w związku z tym musi natychmiast wszcząć odpowiednie kroki prawne, które jednak mogą być wstrzymane, jeśli lekarze zmienią zapis w kodeksie etycznym.

Źródło: LifeSiteNews.com, oprac. AS
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.
2025 rok będzie niewątpliwie rokiem, w którym lewackie środowiska będą chciały osiągnąć jeden z swoich ideologicznych celów – wprowadzenie (pod pretekstem zwiększania świadomości na temat zdrowia) edukacji seksualnej według własnej wizji. Czym takie eksperymenty kończą się widzimy, czytając wiadomości z krajów zachodniej Europy o demoralizujących zajęciach prowadzonych już nawet w przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych. W styczniu obrońcy normalności w polskich szkołach organizują protesty w obronie polskiej szkoły – w stolicach Małopolski i Pomorza Zachodniego.
Kontynuując inicjatywę SKCh im. Ks. Piotra Skargi i grupy Apostolatu Fatimy, spotykamy się w najbliższy piątek 3 stycznia 2025 r. na wspólnej modlitwie. Gorąco zachęcamy Państwa do dołączenia, co można uczynić osobiście (w Krakowie) lub zdalnie za pośrednictwem transmisji na żywo przez serwis YouTube.