Poseł Palikot (PO) zaleca środowiskom homoseksualnym cierpliwość

2007-11-21 00:00:00

Na razie Platforma nie jest gotowa na spełnienie daleko idących oczekiwań środowisk homoseksualnych – mówi w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” poseł PO Janusz Palikot. Zapowiada jednak, że PO „będzie się starała zmienić atmosferę nieakceptacji dla mniejszości seksualnych”.

Nie widzimy także powodu, by zakazywać manifestacji czy marszów, bo w przeciwieństwie do prezydenta Lecha Kaczyńskiego szanujemy prawo każdej grupy obywateli do różnych form wyrażania poglądów – zaznacza Palikot.

Poseł PO wyraża przekonanie, że większość jego „kolegów partyjnych nie miałaby nic przeciwko dopisaniu dyskryminacji mniejszości seksualnych do katalogu wykroczeń w kodeksie karnym”. Podkreśla jednak, że w tej chwili Platforma z pewnością nie wyrazi zgody na legalizację związków partnerskich.

Palikot uważa, że „poziom kontrowersyjności, jaki wiązałby się z legalizacją związków partnerskich, bardziej zaszkodziłby oczekiwaniom środowisk mniejszości seksualnych, niż im pomógł”.

Na pewno dla Platformy nie jest to wygodny temat, szczególnie teraz, na początku sprawowania władzy. Być może trzeba poczekać dwa, trzy lata, aż sytuacja się uspokoi, stosunek społeczeństwa do osób homoseksualnych stanie się normalny i wtedy będzie można zacząć się zastanawiać nad ewentualnymi działaniami – mówi poseł PO.

Po prostu na dzień dzisiejszy Platforma nie jest gotowa na spełnienie tak daleko idących oczekiwań. Moim zdaniem środowiska gejowskie zupełnie niepotrzebnie próbują rozegrać swoją sprawę. Dla nowego rządu nie jest to kwestia priorytetowa. Czasami warto poczekać, bo sprawy, które dziś są traktowane jak społeczny ekstremizm, być może za rok albo dwa będzie łatwiej zrealizować. Zalecałbym cierpliwość i marsz małymi krokami – radzi środowiskom homoseksualnym Janusz Palikot.

 

Poseł uważa, że gdy społeczeństwo przekona się, że działania PO idą w dobrym kierunku, to będzie bardziej otwarte także na dyskusję o sprawach dotąd kontrowersyjnych. – W moim przekonaniu ewentualna oferta ochrony prawnej i traktowania mniejszości homoseksualnych jak wszystkich pozostałych mniejszości i tak będzie wielkim krokiem naprzód – mówi Palikot. Jego zdaniem, w szkołach powinno się mówić o mniejszościach, także seksualnych, ale w kontekście tolerancji i braku dyskryminacji.

Źródło: „Rzeczpospolita”

W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.
2025 rok będzie niewątpliwie rokiem, w którym lewackie środowiska będą chciały osiągnąć jeden z swoich ideologicznych celów – wprowadzenie (pod pretekstem zwiększania świadomości na temat zdrowia) edukacji seksualnej według własnej wizji. Czym takie eksperymenty kończą się widzimy, czytając wiadomości z krajów zachodniej Europy o demoralizujących zajęciach prowadzonych już nawet w przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych. W styczniu obrońcy normalności w polskich szkołach organizują protesty w obronie polskiej szkoły – w stolicach Małopolski i Pomorza Zachodniego.
Kontynuując inicjatywę SKCh im. Ks. Piotra Skargi i grupy Apostolatu Fatimy, spotykamy się w najbliższy piątek 3 stycznia 2025 r. na wspólnej modlitwie. Gorąco zachęcamy Państwa do dołączenia, co można uczynić osobiście (w Krakowie) lub zdalnie za pośrednictwem transmisji na żywo przez serwis YouTube.