Poznań: Kuria Metropolitarna sprzeciwia się propagowaniu homoseksualizmu
2007-11-16 00:00:00
Kuria Metropolitalna w Poznaniu wyraża dezaprobatę dla organizatorów zapowiedzianego na sobotę w stolicy Wielkopolski "Marszu Równości", którzy próbują wykorzystywać hasła tolerancji do propagowania homoseksualizmu - informuje KAI.
Włączona w obchody Dni Równości i Tolerancji manifestacja z udziałem m.in. homoseksualistów wyruszy z Placu Adama Mickiewicza, gdzie stoją dwa wielkie krzyże upamiętniające ofiary Poznańskiego Czerwca 1956 roku i gdzie 10 lat temu modlił się z poznaniakami papież Jan Paweł II.
– Organizatorzy marszu, powołując się na tolerancję, próbują propagować w społeczeństwie zachowania homoseksualne bądź przyzwolenie na nie. Kłóci się to z pojęciem tolerancji, która nie może zamieniać się w akceptację zła moralnego, a czyny homoseksualne są złem - powiedział w czwartek KAI rzecznik prasowy poznańskiej kurii, ks. Maciej Szczepaniak.
Rzecznik wyjaśnił, że "Kościół troszczy się o poszanowanie godności każdego człowieka i wielokrotnie z szacunkiem wypowiadał się na temat osób o skłonnościach homoseksualnych, ale nie może się zgodzić z publicznym zachęcaniem do praktyk, które są sprzeczne z zasadami moralności chrześcijańskiej".
Za szczególnie przewrotne duchowny uznał włączenie do marszu problematyki ludzi dyskryminowanych ze względu na niepełnosprawność. – Sytuacja życiowa osób niepełnosprawnych czy innych grup niesłusznie dyskryminowanych nie może być usprawiedliwieniem dla promocji homoseksualizmu – podkreślił ks. Szczepaniak.
Na stronach internetowych archidiecezji zamieszczono słowa Jana Pawła II, który po podobnej manifestacji w Rzymie przed siedmioma laty wyraził swoje "rozgoryczenie z powodu zniewagi, jaką wyrządzono Wielkiemu Jubileuszowi Roku 2000, oraz obrazy chrześcijańskich wartości tego miasta, tak bardzo drogiego sercom katolików całego świata".
”Marsz Równości” w Poznaniu organizowany jest już po raz czwarty. Trzy lata temu jego uczestnicy zostali zaatakowani przez kontrmanifestantów. Przed dwoma laty prezydent Poznania i wojewoda wielkopolski nie wydali zgody na marsz. Mimo to jego organizatorzy spotkali się na pikiecie, którą rozpędziła policja. Wojewódzki Sąd Administracyjny uznał jednak później, że władze nie miały prawa zakazać manifestacji.
Rok temu uczestnikom marszu, wśród których obok homoseksualistów byli członkowie środowisk ekologicznych, pacyfistycznych oraz anarchiści, po raz pierwszy udało się przejść przez centrum miasta. Około pięciuset demonstrantów podczas przemarszu ochraniała silna eskorta policji.
Źródło: KAI
Na pierwszej audiencji dla członków Kolegium Kardynalskiego Ojciec Święty wyjaśnił motywy, jakie stały za wyborem imienia Leona XIV. Wybrany 8 maja na papieża i biskupa Rzymu Leon XIV, podczas spotkania z kardynałami, przypomniał też, że „wszyscy papieże są jedynie pokornymi sługami Boga i braci”.
Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi
Wielkanoc A.D. 2025