Poznań: mimo protestów propagowali homoseksualizm

2007-11-19 00:00:00


Około dwustu osób, w tym geje i lesbijki, przeszło 17 listopada przez centrum Poznania w Marszu Równości. Poznańska kuria zarzuciła organizatorom manifestacji wykorzystywanie haseł tolerancji dla propagowania homoseksualizmu – informuje KAI.

Uczestnicy marszu wyruszyli z Placu Adama Mickiewicza, gdzie stoją dwa wielkie krzyże upamiętniające ofiary Poznańskiego Czerwca 1956 roku i gdzie 10 lat temu modlił się z poznaniakami papież Jan Paweł II.

Eskortowani przez około 400 policjantów demonstranci przemaszerowali na znajdujący się w centrum miasta Plac Wolności. Na transparentach i plakatach mieli wypisane hasła: "Różni, ale równi", "Miłość jest zawsze taka sama", "Stop dyskryminacji". Nieśli też tęczowe flagi, które są symbolem społeczności homoseksualnej.

Wśród uczestników Marszu Równości obok gejów i lesbijek byli również członkowie środowisk ekologicznych, pacyfistycznych oraz anarchiści. Wraz z nimi w manifestacji podążały także osoby niepełnosprawne.

Organizatorzy marszu, powołując się na tolerancję, próbują propagować w społeczeństwie zachowania homoseksualne bądź przyzwolenie na nie. Kłóci się to z pojęciem tolerancji, która nie może zamieniać się w akceptację zła moralnego, a czyny homoseksualne są złem – powiedział KAI rzecznik prasowy Kurii Metropolitalnej w Poznaniu, ks. Maciej Szczepaniak.

Ks. Szczepaniak przypomniał stanowisko Rady Społecznej przy Arcybiskupie Poznańskim przeciwko legalizacji związków homoseksualnych, która stwierdziła, iż "nieprzyznanie statusu społecznego i prawnego małżeństwa formom życia, które nie są i nie mogą być małżeńskimi, nie tylko nie przeciwstawia się sprawiedliwości, ale jest przez nią wręcz wymagane".

Za szczególnie przewrotne duchowny uznał włączenie do marszu problematyki ludzi dyskryminowanych ze względu na niepełnosprawność. – Sytuacja życiowa osób niepełnosprawnych czy innych grup niesłusznie dyskryminowanych nie może być usprawiedliwieniem dla promocji homoseksualizmu – podkreślił ks. Szczepaniak.

Przeciwko wyborowi miejsca na rozpoczęcie manifestacji protestowali kombatanci Poznańskiego Czerwca. Twierdzili oni, iż bezcześci to pamięć ofiar antystalinowskiego buntu w 1956 roku. W czasie trwania manifestacji uczestnicy tragicznych wydarzeń sprzed 51 lat pikietowali pod Poznańskimi Krzyżami.

Źródło: KAI

W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.
2025 rok będzie niewątpliwie rokiem, w którym lewackie środowiska będą chciały osiągnąć jeden z swoich ideologicznych celów – wprowadzenie (pod pretekstem zwiększania świadomości na temat zdrowia) edukacji seksualnej według własnej wizji. Czym takie eksperymenty kończą się widzimy, czytając wiadomości z krajów zachodniej Europy o demoralizujących zajęciach prowadzonych już nawet w przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych. W styczniu obrońcy normalności w polskich szkołach organizują protesty w obronie polskiej szkoły – w stolicach Małopolski i Pomorza Zachodniego.
Kontynuując inicjatywę SKCh im. Ks. Piotra Skargi i grupy Apostolatu Fatimy, spotykamy się w najbliższy piątek 3 stycznia 2025 r. na wspólnej modlitwie. Gorąco zachęcamy Państwa do dołączenia, co można uczynić osobiście (w Krakowie) lub zdalnie za pośrednictwem transmisji na żywo przez serwis YouTube.