Poznań: mimo protestów propagowali homoseksualizm

2007-11-19 00:00:00


Około dwustu osób, w tym geje i lesbijki, przeszło 17 listopada przez centrum Poznania w Marszu Równości. Poznańska kuria zarzuciła organizatorom manifestacji wykorzystywanie haseł tolerancji dla propagowania homoseksualizmu – informuje KAI.

Uczestnicy marszu wyruszyli z Placu Adama Mickiewicza, gdzie stoją dwa wielkie krzyże upamiętniające ofiary Poznańskiego Czerwca 1956 roku i gdzie 10 lat temu modlił się z poznaniakami papież Jan Paweł II.

Eskortowani przez około 400 policjantów demonstranci przemaszerowali na znajdujący się w centrum miasta Plac Wolności. Na transparentach i plakatach mieli wypisane hasła: "Różni, ale równi", "Miłość jest zawsze taka sama", "Stop dyskryminacji". Nieśli też tęczowe flagi, które są symbolem społeczności homoseksualnej.

Wśród uczestników Marszu Równości obok gejów i lesbijek byli również członkowie środowisk ekologicznych, pacyfistycznych oraz anarchiści. Wraz z nimi w manifestacji podążały także osoby niepełnosprawne.

Organizatorzy marszu, powołując się na tolerancję, próbują propagować w społeczeństwie zachowania homoseksualne bądź przyzwolenie na nie. Kłóci się to z pojęciem tolerancji, która nie może zamieniać się w akceptację zła moralnego, a czyny homoseksualne są złem – powiedział KAI rzecznik prasowy Kurii Metropolitalnej w Poznaniu, ks. Maciej Szczepaniak.

Ks. Szczepaniak przypomniał stanowisko Rady Społecznej przy Arcybiskupie Poznańskim przeciwko legalizacji związków homoseksualnych, która stwierdziła, iż "nieprzyznanie statusu społecznego i prawnego małżeństwa formom życia, które nie są i nie mogą być małżeńskimi, nie tylko nie przeciwstawia się sprawiedliwości, ale jest przez nią wręcz wymagane".

Za szczególnie przewrotne duchowny uznał włączenie do marszu problematyki ludzi dyskryminowanych ze względu na niepełnosprawność. – Sytuacja życiowa osób niepełnosprawnych czy innych grup niesłusznie dyskryminowanych nie może być usprawiedliwieniem dla promocji homoseksualizmu – podkreślił ks. Szczepaniak.

Przeciwko wyborowi miejsca na rozpoczęcie manifestacji protestowali kombatanci Poznańskiego Czerwca. Twierdzili oni, iż bezcześci to pamięć ofiar antystalinowskiego buntu w 1956 roku. W czasie trwania manifestacji uczestnicy tragicznych wydarzeń sprzed 51 lat pikietowali pod Poznańskimi Krzyżami.

Źródło: KAI

W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!
W sobotę 28 czerwca obchodzimy uroczystość Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. To doskonały moment, aby zwrócić się do Matki Bożej z wiarą w to, że na końcu Jej Niepokalane Serce zatriumfuje! Jest to szczególnie ważne dzisiaj, kiedy świat ponownie balansuje na krawędzi globalnego konfliktu...
Apostolat Fatimy jest wspólnotą gromadzącą od 22 lat najbardziej oddanych Przyjaciół i Sympatyków Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi. To m.in. dzięki nim Stowarzyszenie może prowadzić misję budzenia sumień Polaków i szerzenia Orędzia Matki Bożej Fatimskiej. Warto dołączyć do niej zwłaszcza dziś, w uroczystość Bożego Ciała i tym samym dać kolejne świadectwo przywiązania do katolickich wartości.
W dniach 6-7 czerwca 2025 r. odbył się zjazd sprawozdawczy Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia – funkcjonującej od ponad 30 lat sieci, która zrzesza i koordynuje działania kilkudziesięciu organizacji pro life. Podczas zjazdu z gościnnym referatem wystąpił dr Paweł Momro.