Prapremiera filmu „Via Dolorsa – Droga Zbawienia” zbliża się wielkimi krokami

2020-04-17 00:00:00
Prapremiera filmu „Via Dolorsa – Droga Zbawienia” zbliża się wielkimi krokami

Zakończyła się zbiórka środków na produkcję filmu „Via Dolorsa – Droga Zbawienia”. Dzięki wsparciu 1073 Darczyńców zebraliśmy ponad 77 tysięcy złotych, dlatego możemy oficjalnie poinformować, że nasz film już na pewno ujrzy światło dzienne.

„Via Dolorosa – Droga Zbawienia” to najnowszy film poświęcony Drodze Krzyżowej, męczeńskiej śmierci i zmartwychwstaniu Pana Jezusa, realizowany przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi.

Aby jak najwierniej oddać sens wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat, twórcy zaprezentują w nim materiały wideo nagrane w Ziemi Świętej - miejscu, gdzie cierpiał, został zabity i zmartwychwstał Jezus Chrystus. Ponadto film zostanie wzbogacony wartościowymi komentarzami ks. prof. Waldemara Chrostowskiego, wybitnego teologa i biblisty.

W tym miejscu pragniemy poinformować, że udało nam się namówić do współpracy dwóch znakomitych muzyków: Szymona Szewczyka, autora muzyki do wielu filmów fabularnych i dokumentalnych o tematyce religijnej, który zadbał o muzyczny motyw przewodni produkcji oraz Kamila Radzimowskiego, który wykonał muzykę ilustracyjną do naszego dokumentu.

Ostatnie szlify

Na stronie internetowej www.ViaDolorosa.pl właśnie zakończyła się zbiórka środków na produkcję tego niezwykle potrzebnego filmu. Dzięki wsparciu 1073 Darczyńców zebraliśmy ponad 77 tysięcy złotych, co pozwoli wyprodukować dokument, przeprowadzić po premierze szeroką promocję filmu w mediach społecznościowych i na katolickich portalach, a ponadto w przyszłości rozwinąć nasz projekt „Dla Duszy”.

Według aktualnych informacji, wszystkie prace nad filmem zakończą się pod koniec maja. Oznacza to, że już 24 czerwca wszyscy nasi Darczyńcy otrzymają dostęp do filmu w wersji online. Wtedy też rozpoczniemy wysyłkę pakietów z dokumentem na płycie DVD i prezentami.

Film „Via Dolorosa – Droga Zbawienia”  powstaje w ramach projektu  „Dla Duszy”, w którym Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi dostarcza internautom wartościową lekturę duchową. Jako pierwszy pod logo „Dla Duszy” powstał cykl newsletterów - dwa razy w miesiącu może otrzymywać je każdy, kto zapisze się na bezpłatną subskrypcję.

PiotrSkarga.pl

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!