Prof. Janowski naszym gościem - zapraszamy na spotkanie w Warszawie
2023-09-21 00:00:00

Klub „Polonia Christiana” w Warszawie zaprasza na spotkanie z wyjątkowym gościem - prof. Jackiem Janowskim, ekspertem ds. informatyki prawniczej, badaczem trendów cywilizacji informacyjnej oraz nowych technologii gromadzenia danych i śledzenia. O architekturze procesu globalizacyjnego, znanego jako Wielki Reset wysłuchają Państwo już w środę 27 września 2023 r.
Nasz prelegent ekspercko bada zagadnienia związane z najnowszymi inteligentymi technologiami, które coraz cześciej i na coraz większą skalę wchodzą do użytku dużych korporacji i administracji państwowych. Pośród wielu jego publikacji naukowych - artykułów, referatów i książek - warto szczególnie wymienić wydaną w 2020 r. książkę pt. "Filozofia cywilizacji informacyjnej". Profesor dowodzi w niej, iż dyktatura technologiczna stała się dziś bezdyskusyjna, nawet kiedy traci na tym sam człowiek i jego człowieczeństwo.
Warto również wspomnieć, iż dr hab. Jacek Janowski pracuje jako profesor na Politechnice Warszawskiej, na Wydziale Administracji i Nauk Społecznych. Jego kariera naukowa rozpoczęła się na początku lat dziewięćdziesiątych, kiedy to ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Doktoryzował się w roku 1999 na Wydziale Prawa i Administracji UMCS, pisząc pracę zatytułowaną "Status prawa w tomizmie egzystencjalnym M.A. Krąpca", przygotowaną pod kierunkiem prof. Romana Tokarczyka. Z kolei w roku 2012 uzyskał habilitację w oparciu o monografię pt. "Informatyka prawa. Zadania i znaczenie w związku z kształtowaniem się elektronicznego obrotu prawnego".
Warszawski klub „Polonia Christiana” zaprasza na spotkanie z Panem Profesorem, które zatytułowano "Architektura i infrastruktura Wielkiego Resetu". Odbędzie się ono w środę 27 września 2023 r. o godz. 18:00. Spotykamy się w Sali senatorskiej w Domu Literatury (zlokalizowanej na parterze), pod adresem ul. Krakowskie Przedmieście 87/89 w Warszawie. Wstęp wolny!
piotrskarga.pl
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.
Od kanonizacji libańskiego duchownego, świętego Szarbela, minęło już blisko pół wieku ale historie z Jego życia i dokonanych cudach budzą nadal wielkie zainteresowanie. O kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufie Antunemie Machlufemie, czyli świętym Szarbelu, będzie się można więcej dowiedzieć podczas spotkań Klubów „Polonia Christiana” w Szczecinie, Stargardzie i Choszcznie. Na spotkaniach pod tytułem „Święty Szarbel i Jego cuda” będą obecne z relikwie libańskiego świętego.