Prof. Janowski naszym gościem - zapraszamy na spotkanie w Warszawie

2023-09-21 00:00:00
Prof. Janowski naszym gościem - zapraszamy na spotkanie w Warszawie
Klub „Polonia Christiana” w Warszawie zaprasza na spotkanie z wyjątkowym gościem - prof. Jackiem Janowskim, ekspertem ds. informatyki prawniczej, badaczem trendów cywilizacji informacyjnej oraz nowych technologii gromadzenia danych i śledzenia. O architekturze procesu globalizacyjnego, znanego jako Wielki Reset wysłuchają Państwo już w środę 27 września 2023 r.

Nasz prelegent ekspercko bada zagadnienia związane z najnowszymi inteligentymi technologiami, które coraz cześciej i na coraz większą skalę wchodzą do użytku dużych korporacji i administracji państwowych. Pośród wielu jego publikacji naukowych - artykułów, referatów i książek - warto szczególnie wymienić wydaną w 2020 r. książkę pt. "Filozofia cywilizacji informacyjnej". Profesor dowodzi w niej, iż dyktatura technologiczna stała się dziś bezdyskusyjna, nawet kiedy traci na tym sam człowiek i jego człowieczeństwo.

Warto również wspomnieć, iż dr hab. Jacek Janowski pracuje jako profesor na Politechnice Warszawskiej, na Wydziale Administracji i Nauk Społecznych. Jego kariera naukowa rozpoczęła się na początku lat dziewięćdziesiątych, kiedy to ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Doktoryzował się w roku 1999 na Wydziale Prawa i Administracji UMCS, pisząc pracę zatytułowaną "Status prawa w tomizmie egzystencjalnym M.A. Krąpca", przygotowaną pod kierunkiem prof. Romana Tokarczyka. Z kolei w roku 2012 uzyskał habilitację w oparciu o monografię pt. "Informatyka prawa. Zadania i znaczenie w związku z kształtowaniem się elektronicznego obrotu prawnego".

Warszawski klub „Polonia Christiana” zaprasza na spotkanie z Panem Profesorem, które zatytułowano "Architektura i infrastruktura Wielkiego Resetu". Odbędzie się ono w środę 27 września 2023 r. o godz. 18:00. Spotykamy się w Sali senatorskiej w Domu Literatury (zlokalizowanej na parterze), pod adresem ul. Krakowskie Przedmieście 87/89 w Warszawie. Wstęp wolny!


piotrskarga.pl

Klub „Polonia Christiana” w Warszawie zaprasza na nową prelekcję doskonale znanego czytelnikom PCh24.pl i widzom PCh24TV red. Pawła Chmielewskiego. Wydarzenia w Stolicy Apostolskiej i wokół niej przybierają coraz bardziej gwałtowny obrót. Nasz gość podzieli się nami wiedzą oraz sposobami interpretowania kierunku, w jakim zmierza Kościół Katolicki. Zapraszamy!
Uważny analityk sytuacji w Polsce, Europie i w świecie, autor wielu publikacji poszerzających horyzonty myślenia i spojrzenia na naszą rzeczywistość, prof. Jacek Bartyzel będzie gościem Klubu „Polonia Christiana” we Wrocławiu już 1 grudnia. Gdy dzisiaj, pod szyldem demokracji, wprowadza się rozwiązania dalekie od mechanizmów demokratycznych, warto wysłuchać prelekcji pod tytułem „Bożek demokracji”, podczas której poznamy zależności niewidoczne w przekazie mediów głównego nurtu.
Nikt tego nie zrobi za nas, więc idziemy! W obronie normalności i podstawowych praw mieszkańców organizujemy serię protestów w centrum Krakowa – już w najbliższą środę! Tego dnia właśnie radni mają decydować o losach obywatelskiego projektu uchwały likwidującego tzw. strefę czystego transportu w Krakowie. Poniżej zamieszczamy ważne informacje organizacyjne.
Nasza Ojczyzna, wymazana z mapy Europy w czasach zaborów, wyniszczona podczas dwóch wojen światowych i boleśnie doświadczona przez dwa totalitaryzmy – niemiecki hitleryzm i sowiecki komunizm – heroicznym wysiłkiem i ofiarnością całych pokoleń zdołała w XX wieku odzyskać niepodległość i suwerenność.
We wtorek 14 listopada w krakowskim Klubie „Polonia Christiana” spotkamy się z doktorem Bawerem Aondo-Akaa. Tematem spotkania, które Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi organizuje kilka dni po Narodowym Święcie Niepodległości, będzie „Nacjonalizm czy patriotyzm? Myśl polityczna Romana Dmowskiego, Ignacego Paderewskiego i Gilberta Keith Chestertona”.